Stosowanie Słodzików w Produktach z Marihuaną

feminizowane nasiona konopi

Bez względu na to, ile trendów kulinarnych pojawia się i znika, praktycznie powszechnie uznawaną prawdą dietetyczną jest to, że zbyt duża ilość cukru jest dla ciebie szkodliwa i może powodować między innymi przyrost masy ciała, wzrost ryzyko chorób serca, cukrzycy, raka i trądziku. Nawet firma Coca-Cola wprowadziła zdrowsze wersje swoich produktów w odpowiedzi na zapotrzebowanie konsumentów na lepszą dietę.

Nie inaczej jest w przypadku słodkich smakołyków z konopiami indyjskimi, zwłaszcza że produkty spożywcze bez odpowiedniej równowagi między cukrem i tłuszczem mogą smakować, no cóż, źle. Mimo że Amerykanie dokonują bardziej świadomych zdrowotnych wyborów, takich jak ograniczanie niezdrowej żywności i więcej ćwiczeń, diagnozy cukrzycy typu II wzrosły astronomicznie – ze 108 milionów w 1980 roku do 422 milionów w 2014 roku.

O co chodzi ze sztucznymi substancjami słodzącymi?

Witamy w krainie sztucznych słodzików. Wiele nazw będzie dla ciebie znanych; Equal, NutraSweet, Splenda, Sweet & Low i wiele innych, wszystkie przygotowane chemicznie, ale są od 200 do 20000 razy słodsze niż prawdziwy cukier. Te sztuczne słodziki otrzymały od FDA status GRAS (ogólnie uznany za bezpieczny), ale zgodnie z badaniami werdykt ten jest nadal aktualny.

Dietetycy z Cleveland Clinic zdecydowanie sprzeciwili się stosowaniu jakichkolwiek sztucznych słodzików. Bez owijania w bawełnę: „Cukier i sztuczne słodziki są uzależniające i zagrażają zdrowiu i metabolizmowi”, podczas gdy inny powiedział: „Najgorszym z najgorszych jest aspartam, który w trzech niezależnych badaniach na zwierzętach wywołał raka. Powinniśmy unikać wszelkich słodzików wyprodukowanych w laboratorium. ”

Jednak pomimo ostrożności dietetyków nie ma rozstrzygających badań, czy sztuczne słodziki mogą powodować przyrost masy ciała, zakłócać zdrowie jelit, tworzyć zespół metaboliczny (stany, które występują razem, które zwiększają ryzyko chorób serca, udaru mózgu i cukrzycy typu 2), w tym wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cukru we krwi i nadmiar tłuszczu w okolicy talii), powodują cukrzycę, a nawet raka. Oto, co wiemy na ten temat:

• Niedawne badania wykazały, że zastąpienie słodkiej żywności i napojów sztucznymi substancjami słodzącymi może zmniejszyć głód i kalorie, a także pomóc zmniejszyć wagę
• W przypadku diabetyków sztuczne słodziki mogą pomóc obniżyć poziom cukru w ​​diecie, chociaż badania są bardzo ograniczone
• Jest mało prawdopodobne, aby sztuczne słodziki spowodowały zespół metaboliczny lub raka
• Używanie sztucznego słodzika zamiast prawdziwego cukru może pomóc w utrzymaniu zdrowia zębów.

Wygląda na to, że sztuczne słodziki są w oczywisty sposób zdrowe, tak? Niemniej jednak spójrzmy na drugą stronę medalu.

• Sztuczne słodziki nie zaspokoją początkowego pragnienia, które przyciągnęło Cię do tego kawałka ciasta, więc możesz ogólnie zjeść więcej kalorii
• Spożywanie sztucznych słodzików może skłonić trzustkę do magazynowania tłuszczu, tak jak w przypadku naturalnego cukru
• Niektóre skutki uboczne sztucznych słodzików mogą obejmować bóle głowy, migreny i zawroty głowy
• Sztuczne słodziki mogą uszkadzać bakterie jelitowe, co wiąże się ze zwiększonym ryzykiem chorób.
Oczywiście nie ma wystarczających badań, aby sformułować ostateczne stwierdzenie w tej sprawie, ale skoro na rynku jest wiele firm wykorzystujących naturalne produkty i cukry, czy w ogóle należy rozważyć wybór produktów słodzonych sztucznie?

Jak sztuczne słodziki oddziałują na ludzi

Niedawne badanie przeprowadzone przez naukowców z Oregon State University wykazało, że w naszych jelitach znajduje się ponad 10 bilionów komórek drobnoustrojów z około 1000 gatunków bakterii. Kiedy ten system jest pod kontrolą, może promować zdrowie. Kiedy tak nie jest, może powodować zaburzenie równowagi zwane dysbiozą, zwykle związane z ogólnie szkodliwymi skutkami zdrowotnymi.

A dla osób z dolegliwościami, takimi jak choroba Leśniowskiego-Crohna i zespół jelita drażliwego (IBS), sztuczne słodziki są zdecydowanie niezdrowe. Sztuczne słodziki zostały skorelowane ze zwiększonymi objawami IBS, takimi jak wzdęcia, zaparcia i biegunka. U osób z chorobą Leśniowskiego-Crohna sukraloza (Splenda) była związana z promowaniem złych bakterii jelitowych i zapalenia jelit, podczas gdy alkohole cukrowe, takie jak ksylitol, powodują wzdęcia, gazy, skurcze i biegunkę.

Czy dobry, staromodny cukier jest dla nas lepszy niż te słodziki? W tej chwili nikt nie wie tego na pewno. Więc co ma zrobić fan słodkości? Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że Twoje produkty z marihuaną są odpowiednie i spełniają wszelkie ograniczenia dietetyczne, jest przygotowanie własnych posiłków w domu. Jeśli szczególnym problemem są cukier i/ lub sztuczne słodziki, istnieje kilka naturalnych alternatyw, które nie tylko dodają słodyczy, ale także mają potencjalne korzyści zdrowotne, takie jak mus jabłkowy, miód, syrop klonowy i melasa.

Jakie są Twoje przemyślenia na temat stosowania sztucznych słodzików w produktach spożywczych? Czy wolisz ich unikać? Dlaczego tak? Dlaczego nie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.