Powody, Dla Których Warto Wypróbować Koncentratów

feminizowane nasiona konopi

Zgodnie z niedawnym raportem BDS Analytics, firmy zajmującej się badaniami rynku konopi indyjskich, sprzedaż koncentratów cannabis w Stanach Zjednoczonych o wiele przebija sprzedaż kwiatów. Jeden z ich raportów wykazał, że w 2018 roku sprzedaż koncentratów wzrosła o ponad 50 procent i przewiduje się, że do 2022 r. osiągnie 8 miliardów dolarów, głównie ze względu na popyt konsumencki. Jednak koncentraty są również bardzo atrakcyjne dla producentów konopi indyjskich ze względu na niższe koszty produkcji.

Istnieje minimalna różnica w wydajności i jakości między koncentratami z upraw wewnętrznych i zewnętrznych – to znaczy dla większości konsumentów (koneserzy i entuzjaści koncentratów prawdopodobnie zauważą różnicę). W rzeczywistości, koncentraty z upraw zewnętrznych mogą pozwolić hodowcom na wyższe marże zysku, ponieważ jest po prostu więcej miejsca do uprawy, a konfiguracja jest bardziej zrównoważona środowiskowo, ponieważ uprawa konopi indyjskich w pomieszczeniach jest bardzo energochłonna. Koncentraty zajmują również mniej miejsca w transporcie i wymagają mniej paliwa do przemieszczania ich niż kwiaty marihuany.

Dla fanów cannabis są one bardzo atrakcyjne, ponieważ cena za sztukę jest często bardziej opłacalna niż cena kwiatów. W rezultacie, a także ze względu na wszechstronność koncentratów, przynoszą one wyższą sprzedaż. Jednak prawdziwą siłą napędową popularności koncentratów jest konsument. Oto główne powody, dla których konsumenci cannabis uwielbiają koncentraty:

1. Wyższa moc

Kiedy palisz kwiat konopi, ich moc wynosi od 10 do 25% THC. Koncentraty jednak zazwyczaj dostarczają od 50 do 80 procent, a niektóre nawet do 99 procent THC. Ze względu na proces ekstrakcji po prostu konsumujesz terpeny i kannabinoidy, a nie łatwopalną materię roślinną.

2. Bardziej wydajne i ekonomiczne

Mimo że koszt na gram koncentratu jest wyższy niż w przypadku kwiatu, otrzymujesz znacznie większy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki, ponieważ dla przeciętnego konsumenta koncentraty wystarczają na znacznie dłużej. Koncentraty mają również dłuższy okres trwałości niż kwiat. Jeśli produkt będzie przechowywany w chłodnym, ciemnym miejscu, takim jak lodówka lub zamrażarka, produkt może być dobry przez wiele miesięcy (chociaż terpeny mogą ulec degradacji, jeśli nie będą używane przez zbyt długi czas).

3. Koncentraty zapewniają szybką ulgę w doświadczanym przez ciebie stanie

Jeśli jesteś pacjentem medycznej marihuany cierpiącym na ból ostatnią rzeczą, na której ci zależy jest czekanie od 30 minut do dwóch godzin, aby poczuć ulgę po spożyciu jadalnej marihuany. Kwiaty zapewniają szybszy haj, ale nie tak szybki jak koncentraty. Ponadto, wielu konsumentów koncentratów mówi, że doświadczają wyraźniejszego, mniej zamglonego haju niż w przypadku kwiatów. Wyższa siła działania jest również dobrodziejstwem dla pacjentów, którzy mogą potrzebować dużych dawek konopi indyjskich w celu uzyskania ulgi.

4. Terpeny

Koncentraty są usuwane z materii roślinnej w procesie ekstrakcji, a pozostałości to kannabinoidy i terpeny, z których ponad 100 znaleziono w roślinach cannabis.Terpeny to związki aromatyczne, które wpływają na smak, aromat i działanie odmian konopi.

Na przykład, koncentrat bogaty w pospolity terpen taki jak limonen, może pomóc w poprawie nastroju, złagodzeniu stresu, złagodzeniu depresji i lęku.

Koncentraty mogą również zapewniać efekt „pełnego spektrum”, gdy są ekstrahowane z całej rośliny, w której korzystne cząsteczki konopi, takie jak CBD, THC i terpeny, łączą się, aby zapewnić szeroki zakres potencjalnie ulepszających efektów konopi.

Na pierwszy rzut oka koncentraty mogą wydawać się onieśmielające i zdecydowanie nie są dla nowicjuszy. Jeśli chcesz włączyć koncentraty do swojej rutyny konsumpcji cannabis, koniecznie porozmawiaj z kimś doświadczonym, kto doradzi jakie produkty wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.