Czy Marihuana Pozostaje w Twoim Organizmie Dłużej Jeśli Masz Nadwagę?

feminizowane nasiona konopi

Większość konsumentów konopi rozumie, że THC pozostaje w naszym organizmie znacznie dłużej niż inne substancje, ale generalnie nie do końca rozumie dlaczego się tak dzieje.

Dokładne zrozumienie tego jest dobrą praktyką, zwłaszcza jeśli jesteś zwykłym konsumentem cannabis, a twój pracodawca nie stroni od testów antynarkotykowych. Jest wiele czynników, które wpływają na to, jak długo zajmie wypłukanie marihuany z organizmu, a jednym z nich jest masa ciała danej osoby.

Jak marihuana oddziałuje na organizm człowieka?

Kiedy cannabis jest wdychane poprzez palenie lub waporyzację, kannabinoid odpowiedzialny za tę słynną euforię, THC, dostaje się do krwiobiegu przez płuca (w przypadku produktów jadalnych przez wyściółkę żołądka), a następnie przemieszcza się do serca, które następnie pompuje kannabinoidy, takie jak THC, CBD, oraz wszystkie pozostałe przez całe ciało i układ endokannabinoidowy, gdzie wiąże się z receptorami kannabinoidowymi zwanymi CB1 i CB2.

Gdy krew nadal krąży, THC przechodzi przez wątrobę, gdzie jest rozkładany na metabolit zwany THC-COOH. Metabolit ten jest następnie magazynowany w komórkach tłuszczowych, które są stopniowo eliminowane poprzez normalne funkcje organizmu, takie jak oddawanie moczu i wypróżnianie. Ale to nie THC jest poszukiwane w testach na obecność narkotyków, to metabolit THC-COOH, który znajduje się w komórkach tłuszczowych. Zatem logiczne jest zastanawianie się, czy jeśli mam więcej komórek tłuszczowych, zioło pozostanie w moim organizmie dłużej?

Krótka odpowiedź brzmi: tak, ale jest to nieco bardziej skomplikowane, ponieważ zrozumienie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej to coś więcej niż tylko przyglądanie się numerkom.

Na to, jak długo metabolit THC utrzymuje się w komórkach tłuszczowych, wpływa wiele czynników, w tym wiek, częstotliwość i metody spożycia, moc produktu, płeć i ogólny poziom metabolizmu.

Ale jak określić faktyczny procent tkanki tłuszczowej? Przykładowo, w większości przypadków zawartość tkanki tłuszczowej jest ustalana na podstawie pomiaru wzrostu i masy ciała na podstawie BMI (wskaźnika masy ciała). Jednak BMI nie jest bardzo dokładnym wskaźnikiem rzeczywistej tkanki tłuszczowej, ponieważ nie bierze pod uwagę osób z większą masą mięśniową, które mogą ważyć więcej niż mniej umięśniony odpowiednik, oraz nie uwzględnia lekkiego tłuszczu – u osób, które są naprawdę szczupłe, ale mają wyższy procent tkanki tłuszczowej.

Istnieją testy, takie jak zacisk fałdowy i ważenie hydrostatyczne, które mogą z pewną dokładnością mierzyć procent tkanki tłuszczowej, co może dać pewną wskazówkę, jak długo THC może pozostać w organizmie. Istnieje jednak wiele zmiennych, w tym:

• Moc działania produktu: im więcej THC w produkcie, tym dłużej zajmie metabolizm
• Płeć: kobiety mają zwykle wyższy procent tkanki tłuszczowej niż mężczyźni, więc THC-COOH utrzymuje się dłużej w ich organizmie
• Metabolizm: na tempo metabolizmu wpływa wiele czynników, w tym wiek, płeć, stosunek masy mięśniowej do tłuszczu, funkcja hormonów i aktywność
• Częstotliwość: THC pozostaje w systemie częstych konsumentów dłużej niż ci, którzy spożywają marihuanę rzadziej

Wbrew intuicji, pójście na siłownię przed testem narkotykowym niekoniecznie pomoże szybciej usunąć THC-COOH z organizmu. Tak, z pewnością w trakcie regularnych ćwiczeń wyeliminujesz trochę komórek tłuszczowych. Jednak spalanie tłuszczu uwalnia również metabolit THC do krwiobiegu, więc nawet jeśli jesteś teraz szczuplejszy, metabolit nadal będzie wykrywalny na panelu testu.

Chociaż marihuana wpływa na każdego inaczej, kilka dobrych wskazówek dotyczących przyspieszenia procesu oczyszczania organizmu z marihuany, które pomogły innym anegdotycznie, to zdrowe odżywianie i picie dużej ilości wody. Oczywiście zasadą numer jeden przy usuwaniu konopi z organizmu jest powstrzymanie się od jej pożywania!

Czy zioło pozostaje w twoim systemie dłużej, jeśli masz nadwagę? Tak. Ale nie zapominaj, że pozostanie w twoim organizmie dłużej, jeśli jesteś chudy i często spożywasz cannabis, jeśli masz wolniejszy metabolizm lub jeśli spożywasz produkty o dużej mocy. Więc cokolwiek robisz, konsumuj marihuanę świadomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.