Z Jakiego Powodu Dorośli Używają Marihuanę?

feminizowane nasiona konopi

Z jakiego powodu osoby dorosłe używają marihuanę?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak legalizacja rekreacyjnej marihuany wpłynęła na osoby starsze? Wydaje się, że starsi dorośli używają konopi indyjskich głównie do celów leczniczych, ale jak wykazuje niedawne badanie UBC, kupują marihuanę także bez recepty od sprzedawców rekreacyjnych.

Jakie są najczęstsze zastosowania marihuany?

W badaniu przeprowadzonym przez naukowców z UBC Vancouver’s School of Nursing wzięło udział 12 osób dorosłych w wieku od 71 do 85 lat. Każdy uczestnik miał jedną lub wiele diagnoz medycznych, takich jak zapalenie stawów, wysokie ciśnienie krwi i bezsenność.

Zgodnie z tym badaniem, raport Statistics Canada z 2019 r. sugeruje, że starsi dorośli, którzy są nowymi użytkownikami marihuany, często używają jej w celach leczniczych. Badania pokazują, że starsi dorośli używają marihuany do poradzenia sobie z bólem lub pomocy w zaśnięciu. Wiele z nich używa produktów z konopi indyjskich jako alternatywy dla niektórych leków na receptę. Istnieje szaleństwo wypróbowywania marihuany i sprawdzania, czy to na nich zadziała”.

„Byłem u kręgarza, byłem u fizjoterapeuty. Nigdy wcześniej tego nie robiłem… więc pomyślałem, że spróbuję”, powiedział 71-letni mężczyzna.

Jaki rodzaj produktów konopnych zażywają osoby starsze i czy spełniają one ich oczekiwania?

W przeciwieństwie do palenia marihuany lub jedzenia artykułów spożywczych, starsi dorośli wolą spożywać konopie w postaci oleju, kropli lub kapsułek. Niezwykle popularne są również kremy do stosowania miejscowego. Co ciekawe, takie metody konsumpcji pomagają im kontrolować i śledzić dawki, co nie byłoby łatwe przy paleniu marihuany.

Używanie marihuany sprawia, że ​​większość starszych osób czuje się pozytywnie i jest zadowolona z efektów. Ale ponieważ wiele produktów zawiera THC na pewnym poziomie, często pozostawia to u ludzi niechciany haj. „Byłem zapewniony, że to rodzaj dawki początkowej i marihuana wpłynie tylko na doświadczane przeze mnie zapalenie stawów. Ale w rzeczywistości byłem na haju. Muszę przyznać, że ból zniknął, ale tak się naćpałem, że nie było to dla mnie przyjemne” mówi pacjent.

W jaki sposób starsi dorośli uzyskują konopie indyjskie?

Według badania większość starszych osób zaopatruje się w konopie indyjskie w licencjonowanych lub nielicencjonowanych sklepach bez recepty. W licencjonowanych sklepach znajdują mniej opcji produktów. Tylko jeden użytkownik powiedział, że uzyskał marihuanę na receptę. Wielu polega na innych, aby zdobyć marihuanę. Bardzo często zaopatrują się w marihuanę w sklepach rekreacyjnych, które oferują również produkty lecznicze.

Nieporozumienia dotyczące licencjonowanych i nielicencjonowanych sklepów oraz rekreacyjnej i leczniczej marihuany są bardzo powszechne wśród osób starszych.

Może to wynikać z faktu, że ich źródłem informacji są przyjaciele i znajomi, pracownicy sklepów z konopiami indyjskimi oraz różne formy mediów, ponieważ lekarze rodzinni nie mają wystarczających informacji na temat konopi indyjskich lub nie popierają ich używania. Cóż, to wyjaśnia, dlaczego wiele osób nie używa recepty do kupowania produktów z konopi indyjskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.