Prawo w New Jersey pozwoli na wykorzystanie marihuany przy skurczach menstruacyjnych

feminizowane nasiona konopi

Z ukłonem dla Whoopi Goldberg, prawodawcy w New Jersey ogłosili ustawę, która poluzuje ścisłe prawo dotyczące marihuany pozwalając kobietom na zakupienie produktów opartych na marihuanie w celu złagodzenia bólów miesiączkowych.

Członkowie Zgromadzenia Demokratycznego Tim Eustace, L. Grace Spencer i Angelica Jimenez wprowadzili ustawę w czwartek. Zaraz po komunikacie prasowym, ustawodawcy zauważyli oburzenie wśród społeczeństwa.

„Ludzie posiadają te purytańskie pomysły, że to banda ćpunów siedzi w przychodniach, ale spójrzmy prawdzie w oczy – istnieje mnóstwo chorych pacjentów w potrzebie,” powiedział Eustace.

Taylor West, zastępca dyrektora w National Cannabis Industry Association, niekomercyjnej grupy handlowej powiedziała, że nie istnieje żadne inne znane państwo, które specyficznie uznaje skurcze jako dolegliwość dopuszczoną do stosowania medycznej marihuany. Ale mówi także, że marihuana jest chętniej przepisywana na skurcze menstruacyjne w stanach, gdzie lekarze mają więcej swobody w przepisywaniu medycznej marihuany.

„Dla wielu kobiet, reakcja na ból jest tak ciężka, że powoduje wymioty lub omdlenia. Spróbuj sobie z tym poradzić albo stosuj lek na receptę, który nie jest w stanie nawet złagodzić objawów,” powiedział Jimenez.

Zgodnie z obowiązującym prawem w New Jersey, stosowanie marihuany jest ograniczone dla konkretnej listy schorzeń, takich jak stwardnienie rozsiane, śmiertelny rak, dystrofia mięśniowa i inne choroby przewlekłe. Marihuana jest także zatwierdzona do stosowania przy epilepsji i jaskrze, jeżeli schorzenia te są oporne na leczenie.

Mieszkanka New Jersey, Goldberg współpracuje z producentem spożywczym Maya Elisabeth, w celu uruchomienia linii, Whoopi & Maya, która zawierać będzie THC w kremach, solach do kąpieli i czekoladzie. Produkty będą dostępne w kilku przychodniach w Kalifornii, gdzie użytkownicy potrzebują zezwolenia lub recepty od lekarza na kupowanie szerokiego spektrum produktów opartych na marihuanie.

Pomysł ustawy przyszedł z pewnej dyskusji, w której Eustace powiedział, że „Jedną z najbardziej zaniedbywanych populacji są kobiety.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.