Cannabis może pomóc pacjentom z autyzmem

feminizowane nasiona konopi

Wielu rodziców szuka pomocy dla swoich dzieci cierpiących na autyzm. Trzy główne objawy, które stanowią wyzwanie dla tych rodzin to przede wszystkim trudności w komunikacji, powtarzające się zachowania oraz wyzwania społeczne, a w tym napady złości oraz zachowania samookaleczające.

Mimo, że FDA zatwierdziło dwa leki (oba są przeciwpsychotyczne), rysperydon oraz arypiprazol, do leczenia drażliwości związanej z autyzmem, posiadają one bardzo znaczące skutki uboczne oraz mogą wcale nie być skuteczne – pozostawiając te rodziny bez rozwiązania.

Układ endokannabinoidowy reguluje reakcje emocjonalne, w tym doświadczanie lęku, reaktywność behawioralną, interakcje społeczne oraz funkcje układy odpornościowego – i wszystkie one są także aspektami autyzmu. W tej chwili nie jest jasne, w oparciu o bieżące zrozumienie zmian w układzie endokannabinoidowym u dzieci z autyzmem, jeśli aktywacja lub zablokowanie układu może pomóc w objawach.

Wstępne dowody wiążą mutacje genetyczne z autyzmem oraz deficytem substancji w układzie endokannabinoidowym.

Jednak liczne dowody anegdotyczne oraz badania na myszach ujawniają, że kannabinoidy mogą pomóc dzieciom z tym zaburzeniem w lepszej komunikacji, mniej powtarzalnych zachowaniach, zmniejszyć doświadczany przez nie niepokój oraz polepszyć ich interakcje społeczne.

Doktor Bonni Goldstein i jej pacjentka Maliyah

Maliyah doświadczyła licznych pozytywnych efektów stosowania olejku z cannabis w odniesieniu do doświadczanych przez nią objawów autyzmu. Pacjenci dość dobrze reagują na olej THCA – THCA to niepsychoaktywny kannabinoid znajdujący się w surowej, nie podgrzanej roślinie.

Około 50% chorych na autyzm dzieci wykazuje poprawę, a w tym zmniejszone doświadczanie stanów lękowych, lepszy sen, klarowniejsza wymowa i komunikacja, lepsza koncentracja, nauka, oraz mniej napadów złości podczas leczenia za pomocą cannabis.

Kilku pacjentów wykazało nasilenie się objawów, ale po przerwaniu leczenia powrócili oni do wartości wyjściowej. U tych, którzy zareagowali pozytywnie, nie wykazano doniesień o niepożądanych skutkach ubocznych.

Ze względu na to, że autyzm jest kompleksowym zaburzeniem, trudno jest generalizować wyniki jakichkolwiek badań go dotyczących. Każdego pacjenta powinno traktować się na podstawie jego unikalnych cech, ale jasnym jest, że wielu z nich reaguje na leczenie z pomocą marihuany jasną poprawą jakości życia oraz brakiem efektów ubocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.