Cannabis – czynnik redukcji szkód

feminizowane nasiona konopi

Wiemy, że marihuana jest mniej szkodliwą substancją niż inne narkotyki. Nawet stosowanie jej rekreacyjnie wyrządza mniej szkód niż alkohol. Nawet w krajach, gdzie rekreacyjna marihuana jest legalna, marihuana nadal jest traktowana inaczej niż alkohol.

cannabis-roslina-marihuana-medycyna

Jeśli chodzi o medyczną marihuanę, nie tylko jest mniej szkodliwa niż inne zabiegi. Jej zakaz powoduje bardziej dotkliwe efekty – jak wykluczenie dostępu do naturalnej marihuany, ale umożliwienie dostępu do syntetycznej marihuany.

Medyczna marihuana jest często używana w celu przerwania cyklu przewlekłego bólu w przypadku różnych stanów chorobowych, a jej efekty terapeutyczne mogą pomóc osiągnąć naprawdę wiele, a nawet coś tak prostego jak po prostu dobrze przespana noc. Marihuana jest czasami wykorzystywana jako bezpieczniejsza alternatywa lub duet do leku farmaceutycznego w przypadku redukcji szkód.

W przypadku poprawy jakości i czasu trwania snu, wykorzystanie marihuany zamiast uzależniających farmaceutyków ogranicza prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych. Niektóre osoby mogą używać konopi w celu ograniczenia korzystania z innych legalnych substancji rekreacyjnych, takich jak alkohol lub nielegalnych substancji uzyskanych z niekontrolowanych w żaden sposób źródeł. Marihuana jest bezpieczniejsza niż wiele substancji leczniczych i rekreacyjnych, a sama w sumie może działać jako czynnik redukcji szkód.

Konopie są badane w odniesieniu do efektu substytucyjnego ze względu na duży margines bezpieczeństwa. Efektem substytucji jest sposób zmniejszania szkód, który zapewnia mniej szkodliwą alternatywę dla bardziej szkodliwych substancji. Cannabis ma potencjał, aby zastąpić wiele substancji, gdyż zapewnia ograniczone ryzyko w stosunku do innych leków i narkotyków. W jednym z badań, 40% pacjentów z przychodni medycznej marihuany, stosowało marihuanę jako substytut alkoholu, 26% jako substytut narkotyków, a 65% jako substytut leków na receptę.

Najnowsze dowody wskazują na to, że kannabinoidy oddziałują na układ nagrody w mózgu w sposób, który moduluje uzależnienie. Patrząc z medycznego punktu widzenia, marihuana jest skutecznym środkiem redukcji szkód, ponieważ ma szeroki margines bezpieczeństwa, a wysoki stosunek korzyści do niskiego ryzyka w porównaniu do innych, standardowych leków i narkotyków, które można kupić na ulicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.