Maine może być pierwszym krajem, które stosować będzie medyczną marihuanę do leczenia osób uzależnionych

feminizowane nasiona konopi

olej-z-nasion-konopi-olej-konopny-olej-thc-cbd

Maine może stać się pierwszym krajem, które doda uzależnienie od opiatów i nielegalnych narkotyków, takich jak heroina do swojej listy warunków, które kwalifikują się do terapii z użyciem marihuany.

Prawie 30 opiekunów medycznych i pacjentów zadeklarowało na publicznej rozprawie we wtorek, że marihuana łagodzi objawy odstawienia opiatów o oferuje zdrowszą alternatywę dla leków przeciwbólowych na receptę, które mogą prowadzić do uzależnienia.

Joseph Legendre, lat 50, Mount Vemon, połykał łzy mówiąc o bólu, jakiego doświadczał po uszkodzeniu pleców na placu budowy 26 lat temu i jak marihuana, jako jedyna, mu pomogła.
Britney Lashier, lat 23, Saco, powiedziała, że palenie marihuany pomogło jej pokonać uzależnienie od heroiny, kiedy wpadła w nią doszczętnie podczas nauki w college’u.

„Marihuana uratowała mi życie,” powiedziała Britney.

Przedstawiciele placówki medycznej w Maine wypowiadali się jednak w opozycji, mówiąc: nie ma dowodów naukowych, ani oficjalnych dokumentów potwierdzających, że marihuana skutecznie leczy uzależnienia.

Leah Bauer, psychiatra i dyrektor medyczny Addiction Resource Center w Mid Coast Hospital w Brunswick, mówi, że wniosek będzie zachęcać osoby uzależniony do stosowania innej, toksycznej i zazwyczaj uzależniającej substancji.

„W rzeczywistości, nie wiemy do końca, ale sytuacja może wyglądać tak, że stosowanie marihuany to będzie tylko wlewanie benzyny do ognia,” powiedziała.

Darrell Gudroe, lat 39, Boothbay, powiedział, że uzależnienie od narkotyków wręcz powinno być ujęte w wykazie warunków kwalifikujących się do terapii konopnej, ponieważ jest to najlepszy sposób, w jaki możemy pomóc ludziom w ich walce z uzależnieniem od opioidów.

„Nie ma lepszego sposobu, aby im pomóc,” powiedział Gudroe, członek zarządu Medical Marijuana Caregivers of Maine.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.