Palenie Jest Szkodliwe Dla Zębów

feminizowane nasiona konopi

Palenie jest szkodliwe dla zdrowia zębów, ale czy także dotyczy to palenia marihuany?

Marihuana wywołuje kilka skutków ubocznych, które mogą zaszkodzić zdrowiu jamy ustnej, zwłaszcza jeśli ją palisz.

Z jakiegoś powodu ludzie są bardzo ciekawi marihuany i tego, czy ma ona negatywny wpływ na zdrowie zębów. Chociaż połączenie tych dwóch może wydawać się dziwne, kryje się za tym pewna logika.

Podobnie jak w przypadku papierosów, palenie marihuany ma negatywny wpływ na usta, ale nie jest to tak złe, jak się to wydaje.

W dużym badaniu z Duke University znaleziono powiązania między paleniem marihuany a różnymi chorobami jamy ustnej. Naukowcy odkryli, że w przeciwieństwie do papierosów, marihuana nie jest szkodliwa dla płuc, cholesterolu ani ciśnienia krwi.

„Podczas gdy uczestnicy badania, którzy używali marihuany w pewnym stopniu w ciągu ostatnich 20 lat, wykazali wzrost liczby chorób przyzębia w wieku od 26 do 38 lat, nie różnili się od osób, które nie stosowały marihuany, pod względem innych środków zdrowia fizycznego” – mówi badanie.

Najbardziej prawdopodobnymi chorobami, jakie mogą się rozwinąć u osób regularnie palących marihuanę są:
• choroba przyzębia,
• suchość jamy ustnej (kserostomia)
• leukoplakia (pojawienie się białych plam na wewnętrznej części jamy ustnej).

Spożywanie marihuany powoduje suchość w ustach, zmieniając funkcjonowanie jamy ustnej i zmniejszając rozwój śliny. Pozwala to na rozwój bakterii, co może również prowadzić do próchnicy i infekcji.

Mniej poważne stany obejmują zapalenie dziąseł i przebarwienia zębów, które są spowodowane obecnością dymu w ustach. Palenie jest szkodliwe dla Twoich ust, niezależnie od tego, jak na to patrzysz, i nie ma sposobu, aby temu zapobiec.

Jeśli lubisz palić marihuanę i martwisz się tymi rezultatami, weź głęboki oddech i zrelaksuj się.

Istnieje wiele sposobów zapobiegania suchości w ustach wywołanej przez konopie indyjskie, na przykład spożywanie wody i gumy do żucia podczas palenia. Nie zaszkodziłoby ci wypróbowanie waporyzatorów i innych metod zażywania marihuany, które nie wymagają palenia.

Inną szkodliwą rzeczą, o której należy pamiętać, jest gastro, które zwykle uderza późno w nocy i sprawiają, że wiele osób kładzie się spać bez mycia zębów. Dlatego pamiętaj o myciu zębów, a wszystko będzie dobrze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.