Magiczne cannabis

feminizowane nasiona konopi

Marihuana to jednoroczne, dwupienne, kwitnące zioło. Liście tej rośliny są złożone palmowo lub cyfrowo, oraz posiadają ząbkowane płatki. Pierwsza para liści zwykle posiada jedną ulotkę, a liczba ta Na szczycie rośliny kwitnącej liczba ta ponownie zmniejsza się do jednej ulotki na liść. Dolne pary liści zwykle występują w układzie przeciwnych liści, a górne pary liści w układzie naprzemiennym – na głównej łodydze dojrzałej rośliny.

Cannabis zwykle cechują niedoskonałe kwiaty, a narządy płciowe męskie oraz żeńskie występują na osobnych roślinach. Nie jest jednak niczym niezwykłym, że pojedyncze rośliny wydają kwiaty zarówno męskie jak i żeńskie. Chociaż rośliny jednopienne są często nazywane „hermafrodytami”, prawdziwe hermafrodyty (które są mniej powszechne) posiadają struktury staminatowe i słupkowe na poszczególnych kwiatach, podczas gdy rośliny jednopienne mają kwiaty męskie i żeńskie w różnych miejscach na tej samej roślinie.

„W bardzo wczesnym okresie Chińczycy rozpoznali konopie indyjskie jako rośliny dwupienne”a (około III wieku pne) słownik Eryi zdefiniował xi 枲 jako „męską marihuanę” i fu 莩 (lub ju 苴) jako „żeńską marihuanę”.

Wszystkie znane odmiany konopi są zapylane przez wiatr i wytwarzają „nasiona”, które technicznie nazywane są niełupkami. Uważa się, że roślina pochodzi z górzystych regionów na północny zachód od Himalajów. Jest również znana jako konopie, chociaż termin ten jest często używany w odniesieniu do odmian konopi uprawianych do celów nierekreacyjnych. Rośliny konopi wytwarzają grupę chemikaliów zwanych kannabinoidami, które po spożyciu wywołują skutki psychiczne i fizyczne. Kannabinoidy, terpenoidy i inne związki są wydzielane przez gruczołowe trichomy, które występują najliczniej na kwiatowych kielichach i przylistkach roślin żeńskich. Jako substancja rekreacyjna lub medyczna, marihuana zwykle występuje w postaci suszonych pąków kwiatowych (marihuany), żywicy (haszysz) lub różnych ekstraktów znanych wspólnie jako olej haszyszowy. Marihuana jest popularnym narkotykiem rekreacyjnym na całym świecie, znajdującym się na liście zaraz po alkoholu, kofeinie oraz tytoniu. Uważa się, że w samych Stanach Zjednoczonych ponad 100 milionów Amerykanów próbowało marihuany, a 25 milionów Amerykanów stosowało ją w ciągu ostatnie roku.

Wiadomo, że psychoaktywne działanie marihuany ma charakter dwufazowy. Główne efekty psychoaktywne obejmują stan relaksacji, a w mniejszym stopniu również euforię, powodowaną przez główny, psychoaktywny składnik marihuany – tetrahydrokannabinol. Oprócz tego, powoduje także efekty psychoaktywne, takie jak myślenie filozoficzne, introspekcję, metapoznanie. Trzeciorzędowe efekty psychoaktywne marihuany mogą obejmować zwiększenie częstości akcji serca i głodu, prawdopodobnie spowodowane przez 11-hydroksy-THC, psychoaktywny metabolit THC wytwarzany w wątrobie.

Po około trzech godzinach od spożycia marihuany, funkcje poznawcze powracają do swojego pierwotnego stanu. Jeśli jednak przyjmiesz większe dawki, efekty mogą potrwać znacznie dłużej.
Istnieją różne formy marihuany, w tym ekstrakty, takie jak haszysz i olej z haszyszu, które z powodu wyglądu są bardziej podatne na fałszowanie, zwłaszcza, gdy nie są w żaden sposób regulowane.

Wiadomo, że rośliny cannabis sativa powodują mocniejszy haj, stymulując głód oraz wywołując bardziej energetyczne efekty. I odwrotnie, wiadomo, że rośliny cannabis indica powodują mocniejsze efekty „upalenia”, mocno relaksując ciało; dzieje się tak prawdopodobnie z powodu wyższego stosunku CBD do THC. Kannabidiol (CBD), który sam nie ma działania psychotropowego (chociaż czasami wykazuje niewielki efekt pobudzający, podobny do kofeiny), osłabia lub zmniejsza poziom efektów powodowanych przez samo THC.

Według brytyjskiego czasopisma medycznego The Lancet, cannabis ma niższy wskaźnik uzależnienia w porównaniu do nikotyny i alkoholu. Jednak codzienne używanie konopi indyjskich może być w niektórych przypadkach skorelowane z niektórymi objawami psychicznymi odstawienia, takimi jak drażliwość i bezsenność, a dowody mogą sugerować, że jeśli użytkownik doświadcza stresu, prawdopodobieństwo wystąpienia ataku paniki wzrasta ze względu na wzrost metabolitów THC. Jednak wszelkie objawy odstawienia konopi indyjskich są zazwyczaj łagodne i nigdy nie zagrażają życiu. Syntetyczna forma głównego psychoaktywnego kannabinoidu w konopiach indyjskich, Δ9-tetrahydrokannabinol (THC), jest stosowana w leczeniu szerokiej gamy schorzeń.

W Stanach Zjednoczonych, choć Food and Drug Administration (FDA) przyznaje, że „istnieje znaczne zainteresowanie jego zastosowaniem do leczenia wielu jednostek chorobowych, w tym jaskry, AIDS, bólu neuropatycznego, leczenia spastyczności, nudności, „Agencja nie zatwierdza medycznych zastosowań cannabis”.

Obecnie w Stanach Zjednoczonych dostępne są 2 doustne formy marihuany (kannabinoidy) przeznaczone do wykorzystania w przypadku nudności oraz wymiotów związanych z chemioterapią: dronabinol (Marinol) i nabilon (Cesamet).

Dronabinol zatwierdzono również do leczenia anoreksji związanej z AIDS. FDA ułatwia badania naukowe nad medycznymi zastosowaniami kannabinoidów.

W zbiorze pism 45 naukowców na temat medycznej marihuany oraz jej zastosowań medycznych, stwierdzono, że ustalone zastosowania marihuany obejmują łagodzenie nudności i wymiotów, anoreksji i utraty ciała; stwierdzono także, „dobrze potwierdzone efekty” w leczeniu spastyczności, stanów bólowych (tj, bólu neurogennego), zaburzeń ruchowych, astmy oraz jaskry. Zgłoszone, ale „mniej potwierdzone” efekty obejmowały leczenie alergii, stanów zapalnych, infekcji, epilepsji, depresji, zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, zaburzeń lękowych, uzależnienia. Przeprowadzono także badania na poziomie podstawowym nad chorobami autoimmunologicznymi, rakiem, neuroprotekcją, gorączką, zaburzeniami ciśnienia krwi.

Badania kliniczne przeprowadzone w ramach amerykańskiego projektu dotyczącego marihuany wykazały skuteczność marihuany w leczeniu pacjentów z rakiem i AIDS, którzy często cierpią na depresję kliniczną oraz nudności i wynikające z nich utratę masy ciała z powodu chemioterapii i innych agresywnych metod leczenia. Wykazano, że syntetyczna wersja kannabinoidowego THC o nazwie dronabinol łagodzi objawy anoreksji i zmniejsza pobudzenie u starszych pacjentów z chorobą Alzheimera.
Dronabinol został zatwierdzony do stosowania z anoreksją u pacjentów z HIV / AIDS i nudnościami związanymi z chemioterapią. Ten lek, chociaż wykazuje skuteczność marihuany w zwalczaniu wielu zaburzeń, jest droższy i mniej dostępny niż samamarihuana i nie wykazano, że jest skuteczniejszy lub bezpieczniejszy niż marihuana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.