Kontrolowanie Przesadnej Reakcji

feminizowane nasiona konopi

Kilka wskazówek na skuteczne kontrolowanie przesadnej reakcji na wszystko.

Przesadna reakcja jest denerwująca, ale zdarza się, zwłaszcza gdy jesteś zestresowany, że nie masz odpowiednich narzędzi do radzenia sobie ze swoimi uczuciami.

Jeśli doświadczasz jakiegoś lęku, zakręcenie się na jego temat to bułka z masłem. Przesadnie reagujesz, ponieważ twoja kawa nie smakuje odpowiednio, ponieważ pociąg się spóźnia albo twój współpracownik dziwnie ci się przygląda. Pod koniec dnia jesteś wyczerpany i nikt nie chce być blisko ciebie.

Każda osoba jest inna, ale jeśli twoje przesadne reakcje są zbyt częste, może nadszedł czas, aby coś z tym zrobić. Chociaż rozmowa z ekspertem zawsze jest dobrym pomysłem, istnieje kilka metod, aby pomóc sobie z nimi radzić samemu. Odczuwanie i szanowanie swoich emocji jest dobrą rzeczą, o ile nie jesteś przez nie osłabiony i nie krzywdzisz innych ludzi.

W dziwactwach i przesadnych reakcjach najważniejsze jest zrozumienie katalizatora; rozsądnie jest panikować, jeśli niespodziewanie zostaniesz zwolniony z pracy i nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić czynsz. Teraz krzyczysz i płaczesz z powodu zablokowanych drzwi? To przesadne reagowanie.

Oto pięć rzeczy, które możesz zrobić, aby uniknąć nadmiernych reakcji i zarządzać emocjami w stresujących chwilach.

• Zrozum, co Cię wkurza

Wszyscy mamy wyzwalacze, nawet jeśli nie wiemy, czym one są. Spróbuj pomyśleć o tym, co cię denerwuje i momentach, w których ludzie naprawdę cię denerwują.

Zachowaj te myśli, zapisz je i spróbuj pomyśleć o swoich uczuciach w danym momencie. Czy byłeś głodny, śpiący lub miałeś stresujący dzień? Wszystko to przyczynia się do przesadnych reakcji. Następnym razem, gdy pojawi się jeden z twoich wyzwalaczy, nadal możesz czuć się zirytowany, ale będziesz lepiej przygotowany do radzenia sobie z nim w zdrowszy sposób.

• Zastosuj zasadę 10 sekund

Jeśli możesz, spróbuj wyjść z sytuacji i odetchnąć. Policz do 10 i zastanów się, zanim zaczniesz działać. „Pozwalając sobie na trochę czasu na ponowną ocenę przed reakcją, zwiększysz zdolność do zapobiegania nadmiernej reakcji i robieniu czegoś, czego będziesz żałować” – mówi psycholog L.A. Barlow.

• Głębokie oddechy to banał, ale skuteczny

Zanim zrobisz coś, co może sprawić, że poczujesz się zestresowany lub zbyt emocjonalny, weź głęboki oddech i pamiętaj o swojej sytuacji. Kiedy już staniesz w obliczu czegoś stresującego i wyzwalającego, weź kolejny głęboki oddech. Spowoduje to spowolnienie i dotlenienie mózgu, dając ci kilka sekund na przemyślenie czegoś bardziej przemyślanego i pozytywnego niż ucieczka lub rozpoczęcie awantury.

• Racjonalizacja

Spróbuj odseparować się od problemu i spojrzeć na sprawy przez obiektyw bardziej obiektywny. „Znajdź sposób na okazywanie współczucia i unikaj personalizowania tego, co ci się przydarzyło” — wyjaśnia Psychology Today.

Często reagujemy przesadnie, ponieważ przez długi czas tłumiliśmy uczucia, wykorzystując pierwszą nadarzającą się okazję, by otworzyć wrota przeciwpowodziowe i zniszczyć wszystko na naszej drodze. Aby temu zapobiec, staraj się rozwiązywać problemy w chwili, gdy Ci przeszkadzają, rozmawiając o nich z ukochaną osobą, która może przedstawić jakąś perspektywę lub przekazać informację zwrotną. Jeśli wolisz bardziej prywatną drogę, możesz również zapisać swoje uczucia w dzienniku lub na kartce papieru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.