Dlaczego Marihuana Wywołuje Śmiech?

feminizowane nasiona konopi

Chociaż istnieje wiele „stereotypów palaczy”, które są oczywiście fałszywe (np. że palacze są leniwi), istnieją pewne opisy palaczy, które są absolutnie prawdziwe. Jednym z nich jest to, że uwielbiają się śmiać i robią to często.

Ale to takiego jest w marihuanie, że tak bardzo chce nam się śmiać? Odpowiedź może wynikać z wielu czynników.

Jeśli kiedykolwiek czułeś, że masz w głowie małego komika, który opowiada dowcipy, gdy jesteś na haju, nie jesteś sam. Wielu z nas zauważa humorystyczny akcent w przyziemnych zadaniach po spożyciu marihuany, który prawdopodobnie może być powiązany ze zjawiskiem zwanym „zmiana perspektywy” lub po prostu umiejętnością patrzenia na świat ze zmienionej perspektywy. Termin ten sugeruje, że marihuana pozwala nam interpretować nasze otoczenie i doświadczenia inaczej niż zwykle, zachęcając nas do patrzenia na świat przez różowe okulary.

Innym określeniem tego zjawiska jest „rozbieżne myślenie” lub zdolność do tworzenia połączeń z pozornie niepowiązanych pojęć.

Dzieje się to przede wszystkim w prawej półkuli mózgu (gdzie zachodzą procesy poznawcze, takie jak postrzeganie sarkazmu lub rozumienie poezji), która wydaje się mieć dodatkową pomoc w przepływie krwi podczas haju. Jest to prawdopodobnie jeden z powodów, dla których marihuana poprawia kreatywność wielu ludzi, ale może być również przyczyną nagłego chichotu, który przeżywasz zarówno ty jak i twoi przyjaciele.

Konopie poprawiają nastrój

Inną teorią, która może wyjaśnić, dlaczego marihuana rozśmiesza ludzi, jest fakt, że marihuana poprawia nastrój większości jej użytkowników. Ten euforyczny efekt jest jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie decydują się na konsumpcję konopi i jest naturalnym prekursorem dobrej zabawy. Kiedy ktoś spożywa substancję poprawiającą nastrój (lub ćwiczy), nasz mózg uwalnia dopaminę, czyli hormon dobrego samopoczucia. Kiedy czujemy się dobrze, śmiech przychodzi nam znacznie łatwiej. Właśnie dlatego konopie indyjskie mogą pomóc w leczeniu depresji i zmniejszyć odczuwanie bólu u wielu konsumentów.

Śmiech jest zaraźliwy

Wielu z nas wie, że śmiech jest zaraźliwy (podobnie jak ziewanie), ale może nie zdawać sobie sprawy z tego, w jakim stopniu zachowanie innych ludzi na nas wpływa. Na przykład, gdy ktoś wokół ciebie jest zestresowany lub zły, możesz również doświadczać objawów stresu. Podobnie, jeśli ktoś w pobliżu jest radosny, prawdopodobnie również tak się poczujesz. Dzieje się tak dzięki neuronom lustrzanym, które aktywują się w mózgu, gdy obserwujemy działania i doświadczenia innych. Naukowcy sugerują, że te neurony lustrzane mogą być biologicznie odpowiedzialne za uczucie empatii (a być może nawet autyzm) i mogły również odgrywać kluczową rolę w rozwoju języka.

Wiedząc, że śmiech jest zaraźliwy, a konsumpcja marihuany jest w dużej mierze aktywnością społeczną, ma sens, że kiedy ty i twoi przyjaciele jesteście razem na haju, będziecie bardziej skłonni złapać bakcyla śmiechu, jeśli wasi przyjaciele też się śmieją.

THC zmniejsza skutki negatywnych bodźców

Marihuana nie tylko ułatwia śmiech, ale może również zmniejszyć naszą wrażliwość na negatywność. Według badania z 2012 roku opublikowanego w Journal of European Neuropsychopharmacology, mężczyźni pod wpływem THC byli mniej narażeni na negatywne obrazy niż pozytywne. Jak stwierdzono w raporcie, „Po podaniu THC dokładność działania została zmniejszona dla bodźców o negatywnym, ale nie dla bodźców o pozytywnej treści emocjonalnej”, co sugeruje, że konopie indyjskie sprawiają, że jesteśmy bardziej podatni na pozytywne myślenie.

Konopie indyjskie i śmiech to potężne połączenie

Potencjał medyczny konopi jest dobrze udokumentowany, a nawet wykazano, że zmniejsza uzależnienie od opioidów, które jest coraz większą epidemią wśród Amerykanów. Może być również stosowane w celu zwiększenia koncentracji, poprawy snu i leczenia wielu chorób psychicznych, dzięki czemu Mary Jane jest doskonałą substancją jeśli chodzi o ogólne dbanie o zdrowie. Dodatkowo, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że marihuana nas rozśmiesza, zdajemy sobie sprawę, jak potężna jest to kombinacja. To dlatego, że sam śmiech jest świetny dla naszego zdrowia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.