Skąd się bierze wilgotny zapach marihuany?

feminizowane nasiona konopi

Pewnie kochasz wilgotny zapach wydobywający się ze świeżej porcji marihuany, ale czy zastanawiałeś się kiedyś skąd on się bierze i co jest za niego odpowiedzialne?

Jak często po prostu wąchasz marihuanę? Zrób to teraz, pachnie pięknie prawda? Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek skąd bierze się jej apetyczny, wilgotny zapach? Zgadujemy, że nie. Prawdopodobnie raczej zastanawiałeś się nad tym, jak go ukryć! Jednak dlaczego niektóre odmiany pachną benzyną, jak ma to w przypadku Sour Diesel, a inne truskawkami czy serem?

Za większą część profilu zapachowego oraz smaku różnych odmian cannabis odpowiadają terpeny. Generalnie – wszystkie rośliny, które posiadają jakikolwiek zapach, posiadają w sobie terpeny. Czy zauważyłeś na przykład jak mocno pachnie sosna? To dlatego, że drzewa iglaste, czyli sosny mają więcej terpenów niż inne rośliny.

Co ma to wspólnego z naszym ulubionym, wilgotnym zapachem? Zauważyłeś na pewno, że niektóre odmiany również pachną jak sosna, prawda? Wynika to z obecności terpenu, zwanego pinene, który występuje w tysiącach odmian cannabis. Odmiany pachnące cytrusami, takie jak Super Lemon Haze, pachną w ten sposób z powodu posiadania terpenu o nazwie limonen.

Terpeny to całkiem kompleksowe substancje; są odpowiedzialne nie tylko za nadawanie marihuanie pysznego, wilgotnego zapachu, ale także posiadają moc, moc uzdrawiania ciała.
Mircen, jeden z najczęściej występujących terpenów w marihuanie, nie tylko sprawia, że pachnie ona niesamowicie, ale posiada również zdolność leczenia nowotworów. W ciągu kilku ostatnich lat nasza wiedza na temat terpenów się naprawdę wzbogaciła. Niektóre firmy farmaceutyczne koncentrują się głównie na nich, aby poznać ich właściwości medyczne i wykorzystać tę wiedzę do opracowywania syntetycznych leków kannabinoidowych.

Nauka to prawdziwa zabawa, co nie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.