Marihuana Skuteczną Metodą Leczenia Autyzmu

feminizowane nasiona konopi

W Stanach Zjednoczonych autyzm zostanie zdiagnozowany obecnie u 1 na 68 urodzonych dzieci. Na całym świecie jeden procent populacji cierpi na zaburzenia ze spektrum autyzmu, które dotykają ponad 70 milionów ludzi. Ostatnio wiele osób sięga po marihuanę, aby pomóc w radzeniu sobie ze skutkami autyzmu u bliskich, co skutkuje wieloma zgłaszanymi historiami sukcesu.

Pomimo przytłaczającej liczby osób dotkniętych autyzmem i rosnącej liczby osób poszukujących leczenia konopiami indyjskimi, przeprowadza się bardzo niewiele badań dotyczących zdolności marihuany do leczenia autyzmu.

Autyzm i marihuana

Nie ma znanego lekarstwa na często diagnozowany we wczesnym dzieciństwie autyzm. To zaburzenie neurorozwojowe jest często powikłane mutacjami genetycznymi, wiekiem rodziców i czynnikami środowiskowymi. Objawy autyzmu obejmują upośledzenie umiejętności społecznych, brak zdolności komunikacyjnych oraz powtarzalne i kompulsywne zachowania, często samookaleczenia. Szereg objawów obejmuje brak kontaktu wzrokowego i wymuszone interakcje społeczne, a także osoby, które w ogóle nie są w stanie mówić lub zachowują się agresywnie.

Istnieje duży, anegdotyczny zbiór sukcesów i dużo oddolnego aktywizmu ze strony rodziców, którzy używali marihuany, aby pomóc swoim autystycznym dzieciom, ale nie ma zbyt wielu badań medycznych na ten temat.

Jednak to się stopniowo zmienia. Mamy takie jak Mieko Hester-Perez, której autystyczny syn Joey stawał się coraz bardziej niekomunikatywny i samookaleczał się, odkryły, że zachowanie jej syna radykalnie zmieniło się na lepsze po tym, jak podała mu produkty spożywcze na bazie marihuany.

Cannabis pomaga dzieciom z autyzmem

Hester-Perez próbowała specjalnych diet i różnych leków, przez co Joey był wychudzony i cierpiał na tiki nerwowe oraz doświadczał drgawek. Jego autyzm odbił się emocjonalnie na rodzinie, ponieważ rodzina musiała ograniczyć kontakt Joeya z ludźmi spoza ich najbliższego kręgu z powodu jego nieprzewidywalnego zachowania.

Hester-Perez jest międzynarodowym rzecznikiem ds. konopi i autyzmu o specjalnych potrzebach i zasiada w zarządach kilku grup rzeczniczych, w tym Women’s Alliance for the National Organization for the Reform of Marijuana Laws (NORML). Jest również współzałożycielką Unconventional Foundation for Autism, czyli U4FA, organizacji zajmującej się podnoszeniem świadomości i opracowywaniem badań dla rodzin dotkniętych autyzmem.

Przebieg leczenia Joeya zmieniła jedna rozmowa. „Siedziałam z przyjaciółmi i wszystko zaczęło się od żartu” – powiedziała Hester-Perez w sieci wsparcia autyzmu. „Rozmawialiśmy o tym, jak użytkownicy marihuany są wyluzowani, i spokojnie podchodzą do życia ciesząc się cannabis”.

Leczenie autyzmu

Leczenie autyzmu na ogół koncentruje się na połączeniu zarządzania zachowaniem poprzez wykorzystanie takich metod, jak terapia rodzinna i behawioralna, zarządzanie gniewem, przetwarzanie sensoryczne i terapia wspomagana przez zwierzęta. Ale nie ma leku, który konkretnie odnosiłby się do trzech podstawowych cech autyzmu: powtarzających się i samookaleczających się zachowań, trudności w komunikacji i wyzwań społecznych.

Potrzebne są dalsze badania nad konopiami indyjskimi

Konopie indyjskie okazały się bardziej skuteczne w leczeniu trzech podstawowych cech autyzmu.
Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła dwa leki, przeciwpsychotyczne risperidon i arypiprazol, które pomagają w drażliwości związanej z autyzmem, ale są obciążone skutkami ubocznymi, takimi jak przyrost masy ciała, nudności, zaparcia i wymioty. Ale drażliwość to tylko wierzchołek symptomatycznej góry lodowej. Osoby znajdujące się w spektrum często mają towarzyszące stany, takie jak drgawki, zaburzenia żołądkowo-jelitowe oraz zaburzenia nastroju i snu, stany, które mogą podlegać zaleceniom lekarza dla medycznej marihuany w stanie gdzie jest ona legalna.

Przyszłość konopi i autyzmu

Dopóki więcej badań nie będzie w stanie potwierdzić tego, co już wiedzą rodzice dzieci autystycznych, istnieją odmiany konopi, które pomagają w stanach towarzyszących autyzmowi. W izraelskim badaniu naukowcy podawali uczestnikom testu olej z konopi indyjskich w proporcji 20:1 CBD do THC.

Należy pamiętać, że autyzm diagnozuje się we wczesnym dzieciństwie, dlatego leczenie dziecka konopiami indyjskimi należy dokładnie rozważyć i przeprowadzić w porozumieniu z lekarzem.

Dla Joey’a, znalazła sojusznika w Aaron Justis, prezesie firmy Buds & Roses z siedzibą w Los Angeles. Justis, którego poruszyła historia Joey’a, nadzorował stworzenie specjalnie dostosowanej dla niego odmiany o o nazwie Joey’s Strain, który mają nadzieję udostępnić w innych stanach, gdzie legalna jest marihuana, aby inne rodziny również mogły znaleźć ulgę dla swoich autystycznych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.