Wpływ Legalizacji Na Stosowanie Marihuany Przez Nastolatków

feminizowane nasiona konopi

Wielu rodziców obawia się, że ich dziecko będzie eksperymentować z narkotykami. W szczególności, rodzice zastanawiają się czy ich dziecko kiedykolwiek sięgnie po marihuanę. Obawy te nasiliły się wraz z przejściem legalizacji rekreacyjnej marihuany w kilku stanach USA. Stan Waszyngton doświadczył wielu obaw ze strony zaniepokojonych rodziców po uchwaleniu Inicjatywy 502 w 2012 roku. Ale czy ich obawy były słuszne? Czy rzeczywiście zauważono wzrost konsumpcji cannabis wśród nastolatków?

Używanie marihuany przez nastolatków

Zanim zagłębimy się w dyskusję, przypomnijmy sobie, kiedy byliśmy w tych niespokojnych nastoletnich latach. Jeśli miałeś życie towarzyskie, nawet jeśli było okazjonalne, prawdopodobnie byłeś w sytuacji, w której przyjaciel, a może przyjaciel przyjaciela, wyciągnął skręta i zapytał, czy chcesz zapalić.

Może brałeś w tym udział, a może nie? A może zastanawiałeś się, co pomyślą o tym twoi rodzice? Może nie zastanawiałeś się nad tym, co mogą pomyśleć, ponieważ hej, to twoje życie i możesz robić, co chcesz. A może sam byłeś przyjacielem przyjaciela oferującym marihuanę!

Te scenariusze rozgrywają się w całej Ameryce, w miejscach gdzie zalegalizowano marihuanę, oraz w stanach gdzie jeszcze do tego nie doszło. Z tego powodu może być trudno spekulować, czy legalizacja naprawdę odgrywa rolę w używaniu marihuany przez nastolatków.

Nauka stojąca za konsumpcją marihuany wśród nastolatków

Chociaż chcielibyśmy myśleć, że nasi rodzice po prostu nie chcieli, abyśmy zostali złapani z nielegalną substancją, która może nas wtrącić do więzienia lub, co bardziej prawdopodobne, utknąć z absurdalnie wysoką grzywną i obowiązkowym uczestnictwem w zebraniach AA, istnieją faktyczne powody stojące za ich zmartwieniem.

Istnieje nauka, która popiera nielogiczne reakcje i reakcje nastolatków. Możesz myśleć, że masz kontrolę i jesteś praktycznie dorosły, gdy masz 17 lat. Możesz nawet zachowywać się bardziej dojrzale niż twoi rówieśnicy. Ale czy tak jest naprawdę?

Naukowcy wcześniej sądzili, że mózg jest w zasadzie formowany przed szkołą średnią. Jednak na przestrzeni lat dane te okazały się nieprawdziwe. Zamiast tego potwierdzono, że kora przedczołowa nadal nie jest w pełni rozwinięta w okresie liceum.

Czym więc jest kora przedczołowa?

Cóż, to część mózgu, która znajduje się tuż za twoim czołem i działa jako dyrektor generalny umysłu. Odpowiada za różne rzeczy, w tym pamięć, planowanie, organizację i nastrój. W miarę upływu czasu nastolatki będą naturalnie lepiej rozumować, kontrolować impulsy i oceniać bezpieczeństwo sytuacji. Ostatecznie, chociaż marihuana jest raczej bezpieczna, ogólna sytuacja może nie być, a mózg nastolatka może to przetworzyć lub nie; koszmarny scenariusz dla rodziców.

Dodatkowo, nastolatek jest bardziej podatny na uzależnienie niż dorosły. Chociaż wykazano, że sama marihuana nie uzależnia, zachowania dotyczące spożywania jej tak. Jest to od czterech do siedmiu razy bardziej prawdopodobne u osób, które zaczynają zażywać konopie indyjskie przed 18 rokiem życia.

Czy legalizacja marihuany zwiększa używanie marihuany przez nastolatków?

Czy zatem rodzice powinni martwić się, że ich nastolatki używają marihuany? Nie ma ostatecznej odpowiedzi, ale raczej tak. Ostatecznie potrzebne są dalsze badania, aby ustalić, czy marihuana jest szkodliwa dla rozwoju nastolatka – ale ostrożność nigdy nie zaszkodzi. Prawdziwe pytanie brzmi, czy legalizacja marihuany w Waszyngtonie zwiększyła używanie marihuany przez nastolatków? Cóż, w końcu mamy odpowiedź.

W 2016 roku ponad 230 000 uczniów z Waszyngtonu w klasach 8-12, reprezentujących wszystkie 39 hrabstw, 236 okręgów szkolnych i ponad 1000 szkół, wzięło udział w ankiecie Healthy Youth Survey. Oto wyniki:

Uczniowie z poniższych klas przyznali się do stosowania marihuany w ciągu ostatnich 30 dni:

• 6% 8-klasistów
• 17% 10-klasistów
• 26% 12-klasistów

Chociaż może to być niepokojące dla rodziców, tylko połowa uczniów spożywała konopie indyjskie przez sześć lub więcej dni w tym miesiącu. Ponadto statystyki te wskazują, że liczby utrzymywały się na stałym poziomie, a nie rosły przez lata po legalizacji.

W rzeczywistości na legalnych rynkach, takich jak Kolorado, stwierdzono spadek używania marihuany przez nastolatków.

Istnieją jednak inne obszary, w których potrzebna jest edukacja i na szczęście firmy, które są podekscytowane podjęciem tych rozmów. Przychodnie, takie jak House of Grass Mary Jane, zachęcają do tego otwartego dialogu i starają się promować świadomość prawidłowego używania konopi indyjskich. Podobnie jak alkohol, używanie konopi jest przywilejem, który pojawia się wraz z wiekiem i, co ważniejsze, pełnym rozwojem mózgu.

Jednym z obszarów, który zmienia się u uczniów klas ósmych, jest postrzegane ryzyko związane z konopiami indyjskimi. Podczas gdy konopie indyjskie mają wykładnicze korzyści dla dorosłych, jak omówiono powyżej, istnieją konkretne naukowe powody, dla których nastolatki nie powinny jeszcze angażować się w jej stosowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.