nasiona marihuany sativa i indica

Długoterminowe efekty stosowania marihuany

Długoterminowe efekty stosowania marihuany, f2seeds, f2 seeds

W przeciwieństwie do wielu innych substancji zarówno rekreacyjnych jak i medycznych, nigdy w historii nie doszło do śmierci z powodu przedawkowania marihuany. Ze względu na to, że nie ma receptorów kannabinoidowych znajdujących się w pniu mózgu, który odpowiedzialny jest za funkcje krytyczne takie jak np. oddychanie, stosowanie marihuany nie jest w stanie spowodować w żaden sposób śmierci.

Ocena długoterminowych efektów stosowania marihuany jest trudna, ze względu na to, że przeprowadzono jedynie kilka obszernych badań o wystarczająco długim czasie trwania, więc ciężko jest ocenić możliwe długoterminowe skutki – szczególnie w porównaniu z podobnymi substancjami.

Jedno z badań pokazuje, że ludzie którzy palą marihuanę przez dłuższy okres swojego życia, nie doświadczyli poważnych negatywnych skutków zdrowotnych, szczególnie w porównaniu z palaczami papierosów. Wiele skutków wymienionych w tym badaniu, takich jak zmniejszona czynność płuc i upośledzone zdrowie układu sercowo-naczyniowego, mimo iż występuje tylko w minimalnym stopniu, również jest możliwa do uniknięcia, poprzez wybór innego sposobu konsumpcji cannabis niż palenie.

Inne badanie dotyczyło użytkowników marihuany i alkoholu w wieku 14-55 lat. Naukowcy stwierdzili, że spożywanie alkoholu wiąże się z niższą objętością istoty szarej i gorszą integralnością substancji białej w mózgu. Szara materia jest domem dla np. ciał neuronalnych. Biała substancja mózgu i rdzenia kręgowego składa się z wiązek aksonów i kontroluje komunikacje pomiędzy szarą materią mózgu a resztą ciała. Zadaniem istoty białej jest przewodzenie, przetwarzanie i przesyłanie sygnałów nerwowych w górę i w dół rdzenia kręgowego. Problemy z rodzajem materii mózgowej hamują zdolność organizmu do przetwarzania informacji zmysłowych i motorycznych.

Tych negatywnych zmian strukturalnych w mózgu nie zaobserwowano u dorosłych oraz nastolatków, którzy stosowali cannabis, co pokazuje, że marihuana nie ma takich samych długoterminowych skutków dla mózgu co inne substancje rekreacyjne, takie jak alkohol.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci o marihuanie, konopiach indyjskich, cannabis, ganji, trawce.