Długoterminowe Efekty Stosowania Marihuany

feminizowane nasiona konopi

W przeciwieństwie do wielu innych substancji zarówno rekreacyjnych jak i medycznych, nigdy w historii nie doszło do śmierci z powodu przedawkowania marihuany. Ze względu na to, że nie ma receptorów kannabinoidowych znajdujących się w pniu mózgu, który odpowiedzialny jest za funkcje krytyczne takie jak np. oddychanie, stosowanie marihuany nie jest w stanie spowodować w żaden sposób śmierci.

Ocena długoterminowych efektów stosowania marihuany jest trudna, ze względu na to, że przeprowadzono jedynie kilka obszernych badań o wystarczająco długim czasie trwania, więc ciężko jest ocenić możliwe długoterminowe skutki – szczególnie w porównaniu z podobnymi substancjami.

Jedno z badań pokazuje, że ludzie którzy palą marihuanę przez dłuższy okres swojego życia, nie doświadczyli poważnych negatywnych skutków zdrowotnych, szczególnie w porównaniu z palaczami papierosów. Wiele skutków wymienionych w tym badaniu, takich jak zmniejszona czynność płuc i upośledzone zdrowie układu sercowo-naczyniowego, mimo iż występuje tylko w minimalnym stopniu, również jest możliwa do uniknięcia, poprzez wybór innego sposobu konsumpcji cannabis niż palenie.

Inne badanie dotyczyło użytkowników marihuany i alkoholu w wieku 14-55 lat. Naukowcy stwierdzili, że spożywanie alkoholu wiąże się z niższą objętością istoty szarej i gorszą integralnością substancji białej w mózgu. Szara materia jest domem dla np. ciał neuronalnych. Biała substancja mózgu i rdzenia kręgowego składa się z wiązek aksonów i kontroluje komunikacje pomiędzy szarą materią mózgu a resztą ciała. Zadaniem istoty białej jest przewodzenie, przetwarzanie i przesyłanie sygnałów nerwowych w górę i w dół rdzenia kręgowego. Problemy z rodzajem materii mózgowej hamują zdolność organizmu do przetwarzania informacji zmysłowych i motorycznych.

Tych negatywnych zmian strukturalnych w mózgu nie zaobserwowano u dorosłych oraz nastolatków, którzy stosowali cannabis, co pokazuje, że marihuana nie ma takich samych długoterminowych skutków dla mózgu co inne substancje rekreacyjne, takie jak alkohol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.