Wydajność a cel końcowy

feminizowane nasiona konopi

Głównym czynnikiem, który musi zostać określony – i może być najważniejszy – jest identyfikacja celu końcowego podczas korzystania z lamp LED, aby uprawiać marihuanę. Niezależnie od tego, czy aspirujemy do wyższych plonów, czy też większej zawartości THC/ terpenów, powinniśmy bazować na końcowym celu.

Jak wszyscy wiemy, marihuana lepszej jakości, o zwiększonej zawartości THC i terpenów, nie zawsze oznacza plony rekordowej wielkości. A rekordowa wydajność nie zawsze oznacza najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Doskonały przykład ekonomii może zostać wykazany wyłącznie przez HVAC. Dzięki 1000W lampom HPS wymagającym około 6.000 BTU chłodzenia na lampę (w zależności od konstrukcji pomieszczenia i innych obciążeń cieplnych) oraz 600W LED które emitują około 2000 TBU ciepła, można zauważyć, że oszczędności na HVAC łatwo dostosować zwiększając wydajność w większej konfiguracji. Nie wspominając o bezpośrednim obniżeniu kosztów energii.

Przemysł cannabis był przetrzymywany w paradygmatach wydajności od dziesięcioleci. Jednak dojrzewanie tego przemysłu było nieuniknione, ponieważ łączy się z sektorem CEA (Controlled Environments Agriculture), ujawniając rzeczywisty koszt operacji.

Całkowity koszt operacyjny na gram może stanowić doskonały wskaźnik do pomiaru ogólnej efektywności procesu uprawy. Jednak wydajność jest dość prostym pomiarem, ponieważ nie wymaga ogromnej ilości obliczeń i bez samodzielnej kontroli oraz zdolności do pomiaru zapotrzebowania na energię elektryczną w silosach, wydajność jest rzeczywiście jedynym sposobem pomiaru produktywności.

Dostarczając roślinie światła potrzebnego we właściwym czasie dnia i cyklu życia, możesz liczyć na wyższy poziom THC, terpenów oraz większe plony. To wszystko sprowadza się do drobnych poprawek oraz testowania, w celu znalezienia najlepszego dopasowania do kontretnej odmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.