Wpływ Marihuany Na Twoją Siłę 

feminizowane nasiona konopi

Jak marihuana wpływa na twoją siłę i potencjał budowania mięśni?

Większość sportowców w branży sportowej używa konopi indyjskich, ale tylko nieliczni zaczynają to przyznawać, ponieważ trwający od dziesięcioleci kontrowersyjny zakaz jest powoli znoszony na całym świecie. Wraz z rozwojem rekreacyjnego używania marihuany, początkujący sportowcy, a także amatorzy podnoszenia ciężarów, zwracają uwagę na możliwe korzyści, jakie związki THC i CBD mogą mieć na ich wyniki.

Chociaż powszechne stosowanie marihuany jest nie do pomylenia w branży fitness, nadal pozostaje pytanie, czy marihuana utrudnia lub poprawia wyniki sportowe i beztlenowe. Oto jak marihuana wpływa na twoją siłę i potencjał budowania mięśni.

Badania kontra anegdotyczne raporty dotyczące konopi

Nic dziwnego, że niewiele badań dotyczących wpływu marihuany na możliwości fizyczne zostało przeprowadzonych na ludziach ze względu na (praktycznie) światowy zakaz uniemożliwiający naukowcom odpowiednie ustalenie poziomu wydolności sportowców. Niemniej jednak badania, które zostały przeprowadzone, wskazują, że używanie konopi może pogorszyć wyniki treningowe.

Z drugiej strony marihuana jest bardzo szanowana w wielu kręgach sportowych, przenikając każdy sport od UFC po kulturystykę i trening siłowy. Wielu ciężarowców przyznało się do częstego, jeśli nie regularnego używania marihuany i świadczyło o jej zaletach, między innymi Arnold Schwarzenegger. Jak więc konopie naprawdę radzą sobie na arenie siły i budowania mięśni?

Istnieje wiele sposobów, w jakie lecznicze właściwości konopi mogą pomóc w osiągnięciu ogólnych celów fitness.

Jak marihuana wpływa na twoją siłę i potencjał budowania mięśni?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy spojrzeć na obie strony przysłowiowej monety. Z jednej strony używanie konopi nie jest zalecane dla sportowców siłowych i kulturystycznych przed treningiem, ponieważ może pogorszyć wydajność, obniżyć poziom testosteronu, zmniejszyć zdolność wysiłkową i czas do wyczerpania.

Dodatkowo, ze względu na psychoaktywne związki THC i CBD, zażywanie marihuany przed lub podczas treningu może nawet okazać się niebezpieczne na dłuższą metę, po prostu z powodu braku jasności umysłu i koordynacji fizycznej. Chociaż zażywanie marihuany od czasu do czasu przed podnoszeniem ciężarów jest w porządku, z pewnymi korzyściami, uczynienie z niej nawyku może prowadzić do gorszych wyników w przyszłości.

Jednak tylko dlatego, że nie sprawdza się dobrze w treningu, nie oznacza to, że marihuana nie ma innych zalet. W tym miejscu pojawia się druga strona medalu, ponieważ konopie indyjskie mogą być niezwykle korzystne we wspomaganiu procesu regeneracji po treningu. A każdy doświadczony zawodnik potwierdzi, że regeneracja po treningu jest niezbędna do budowania masy i siły.

Podczas ćwiczeń zaburzasz homeostazę tkanki mięśniowej i ośrodkowego układu nerwowego, powodując uszkodzenia niezbędne do wzrostu. Używając odpowiednich butów do podnoszenia ciężarów i odzieży ochronnej podczas treningu oraz uzupełniając rutynę potreningową marihuaną, stworzysz równowagę między zakłóceniem a regeneracją. Aktywne związki pomogą Ci zlikwidować bolesność mięśni i zmęczenie oraz zwiększyć apetyt.

Palenie, aby stać się dużym?

Konopie indyjskie są znane na całym świecie ze swojej zdolności do pobudzania apetytu, czegoś, czego desperacko potrzebują sportowcy siłowi i kulturyści, aby dalej osiągać coraz więcej i zwiększać ciężar na sztandze.

Musisz jednak zachować ostrożność, ponieważ tylko krótkotrwałe zażywanie marihuany może być korzystne dla Twojego apetytu. Dlatego sportowcom zaleca się „cyklowanie” marihuany podczas mezocyklu wypełniającego lub podtrzymującego, aby uzyskać maksymalne korzyści.

Używanie marihuany do redukcji wagi

Z drugiej strony, jeśli planujesz redukcję, częste używanie konopi może pomóc Ci osiągnąć pożądaną wagę. Wykazano, że ciągłe stosowanie marihuany hamuje receptory CB1 w organizmie, powodując utratę apetytu na dłuższą metę.

Częste używanie marihuany może zatem służyć jako dodatkowe narzędzie do tłumienia apetytu na jedzenie i utrzymania preferowanego spożycia kalorii na co dzień. Jednak, aby ten efekt wystąpił, sportowcy musieliby brać udział w zajęciach więcej niż trzy razy w tygodniu w ciągu sześciu lub więcej miesięcy.

Marihuana od dziesięcioleci jest ważną częścią branży fitness, a sportowcy wywodzący się ze wszystkich dyscyplin sportowych wykorzystują jej zalety, aby zyskać przewagę nad konkurencją i osiągnąć swoje cele. Stosowana z umiarem, może być również potężnym narzędziem dla sportowców siłowych, a także kulturystów, którzy mogą ją wykorzystać do osiągnięcia lepszych wyników na siłowni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.