Właściwe białko

feminizowane nasiona konopi

Jakie białko jest odpowiednie dla Ciebie?

Wiosna to czas, w którym większość z nas zaczyna się skupiać na powrocie do jak najlepszej sylwetki, a suplementy białkowe coraz częściej postrzegane są jako wspaniała pomoc. Ale pytanie, które należy tutaj postawić brzmi: skąd wiesz, jakie białko jest dla ciebie odpowiednie?

Wiele badań wykazało, że dieta wysokobiałkowa w połączeniu z ćwiczeniami może pomóc w zwiększeniu masy i utracie tłuszczu, poprawia napięcie mięśniowe oraz poziom tłuszczu we krwi. Białko wspomaga naprawę i wzrost mięśni, co z kolei prowadzi do spalania większej ilości kalorii dziennie.

Nie wszystkie białka są tworzone jednakowo. Zwierzęce źródła białek to białka kompletne. Oznacza to, że zawierają wszystkie 20 aminokwasów, które potrzebują nasze ciała, aby zapewnić nam optymalne zdrowie, w tym 9 niezbędnych aminokwasów, których organizm nie potrafi sam utworzyć. Te muszą być dostarczane przez jedzenie i napoje, które spożywamy. Większość roślinnego pochodzenia białek to białka niekompletne, jednak konopia jest tutaj wyjątkiej.

Trzy najbardziej popularne typy białka to serwatka, soja oraz konopia.

Serwatka jest kompletym białkiem wytwarzanym jako produkt uboczny produkcji sera. Chociaż szybko trawiona, jest nieodpowiednia dla osób cierpiących na nietolerancję mleczną lub laktozową.

Soja jest kompletnym białkiem roślinnym, popularnym wśród wegan. Niestety, soja jest wysoce przetwarzana, często ze źródeł GM i nie jest zalecana jako jedyne źródło konsumpcji. To pozostawia ostatnią opcję, naszą ulubioną – konopie.

Konopia jest również roślinnym źródłem pełnego białka. Hodowana naturalnie bez pestycydów i herbicydów, ma niski poziom tłuszczów nasyconych i posiada wiele innych korzyści żywieniowych, takich jak błonnik oraz Omega – 3, 6, 9. Jest całkowicie pozbawiona alergenów i jest odpowiednia dla wegetarian i wegan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.