Nowe badanie potwierdza, marihuana zabija komórki białaczkowe

feminizowane nasiona konopi

Białaczka, która występuje zarówno u dzieci jak i dorosłych, to rak szpiku kostnego, który powoduje nieprawidłową produkcję białych krwinek. Te nieprawidłowe komórki gromadzą się ostatecznie przewyższając zdrowe komórki wewnątrz szpiku kostnego. Białaczka negatywnie wpływa na układ odpornościowy i może szybko postępować, co sprawia, że większość lekarzy poleca chemioterapię i leczenie promieniowaniem. Ale nowe badanie ujawnia, że kannabinoidy mogą być stosowane w połączeniu z chemioterapią, z powodzeniem niszcząc obfite komórki białaczkowe.

Nie jest tajemnicą, że niektóre kannabinoidy powoduje śmierć komórek nowotworowych, hamują wzrost guzów, a nawet całkowicie usuwają go w wielu przypadkach (zwłaszcza w przypadku raka wątroby).

Nowe badanie przeprowadzone na St. George’s University w Londynie, w Wielkiej Brytanii testowało kombinacje leków chemioterapeutycznych i grup kannabinoidów w celu znalezienia najbardziej skutecznych powiązań w odniesieniu do wskaźników sukcesu. Według Medicalnewstoday.com,

Odkryto, że kannabidiol i THC, zastosowane samodzielnie, zabijają komórki białaczki. Jednakże, kiedy stosowane były w połączeniu, ich moc uległa znacznej poprawie.

W końcu, badanie wykazało, że synergistyczne cechy obu terapii (THC i chemii) „poprawiły ogólne wyniki przeciw komórkom białaczki” i zapewniały większą redukcję komórek nowotworowych.

Cancer Research UK, niezależna organizacja charytatywna, która finansuje „naukowców, lekarzy i pielęgniarki, aby mogli szybciej radzić sobie z rakiem” nadal podchodzi niepewnie do świętowania wyników. Anna Perman, starszy kierownik ds. informacji naukowych, w odpowiedzi na wyniki powiedziała,

Badania na komórkach nie dostarczają dowodów, że kannabinoidy są bezpieczne lub skuteczne w przypadku pacjentów.

Na wstępne stanowisko może wpływać nielegalna pozycja cannabis w Wielkiej Brytanii.

Mimo badań, nadal potrzebujemy kolejnych, aby wiedzieć, czy kannabinoidy są skuteczne, na jakiego rodzaju raka działają i w jakiej dawce powinny być stosowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.