Podobieństwa Między Używaniem Nikotyny i Marihuany

feminizowane nasiona konopi

Badanie pokazuje, że istnieją podobieństwa między używaniem nikotyny i marihuany przez osoby nastoletnie.

Nowe badanie ujawnia, że ​​istnieją podobieństwa między używaniem nikotyny i konopi indyjskich u nastolatków i młodych dorosłych. Wiele osób zgłosiło używanie obu substancji, a osoby, które zgłaszały wapowanie nikotyny w młodszym wieku, również zgłaszały używanie konopi indyjskich.

W wynikach uwzględniono wiek, poziom wykształcenia rodziców, płeć, rasę i pochodzenie etniczne, ponieważ oceniano wskaźnik używania waporyzacji zarówno w przypadku marihuany, jak i nikotyny. Wszystkie te pytania zostały zadane w ankietach, które wypełniali młodzi uczestnicy.

Badanie, które zostało opublikowane przez JAMA Network Open, dotyczyło przypadków użycia substancji przez nastolatków i młodych dorosłych w Stanach Zjednoczonych. Na podstawie sześciomiesięcznych wywiadów zebrano dane od uczniów szkół średnich w całym Los Angeles, którzy przechodzili przez ostatnie dwa lata liceum, a następnie rok lub dwa po ukończeniu liceum.

„GMM posłużyło do zidentyfikowania utajonych trajektorii używania wapowania. Do oceny współwystępowania trajektorii waporyzacji nikotyny i konopi użyto równoległego GMM ”- mówi badanie dotyczące metody stosowanej do identyfikacji porównań, które nie były oczywiste dla osób poszukujących wzorców.

„Dla każdej trajektorii wapowania nikotyny prawdopodobieństwo sklasyfikowania w trajektorii wapowania za pomocą konopi wahało się od 68% do 93% w zależności od częstotliwości wapowania nikotyny” – twierdzi badanie. „Odkrycia te sugerują, że zajęcie się wapowaniem w polityce zdrowia publicznego i pokazanie potencjalnych korzyści z działań profilaktycznych w młodym wieku dorosłym, a także w okresie dojrzewania, jest naprawdę ważne”.

Wyniki

Ogólnie rzecz biorąc, wyniki pokazały, że chłopcy byli bardziej skłonni do wapowania nikotyny w okresie dojrzewania niż dziewczęta. Badanie odkryło również, że osoby będące Latynosami rzadziej używały konopi indyjskich lub nikotyny w w okresie dojrzewania. Spośród wszystkich ankietowanych uczestników, wapowanie zarówno nikotyny, jak i tytoniu było aktualne.

Ci, którzy twierdzili, że wapują więcej tytoniu, ogólnie również wapowali więcej konopi. Chociaż badanie wprawdzie wiąże się z pewnymi problemami, w tym poleganiem wyłącznie na danych zgłoszonych przez dane osoby, była to właściwie jedyna opcja dla tego typu badania, nawet pomimo ryzyka zaniżania danych dotyczących zachowania.

„W tym badaniu…znaczny odsetek osób zainicjował i uczestniczył w wapowaniu nikotyny i konopi indyjskich w młodym wieku dorosłym, co sugeruje, że uzasadnione jest przeprowadzenie badań w celu zidentyfikowania interwencji odpowiednich dla ich rozwoju” – stwierdzili autorzy. „Potrzebne są również dalsze badania dotyczące wapowania wielu substancji, obserwowanego między trajektoriami wapowania nikotyny i konopi indyjskich; takie badania są również potrzebne do opracowania bardziej skutecznych praktyk regulacyjnych i interwencji.

„Badając współwystępujące trajektorie waporyzacji nikotyny i konopi indyjskich, badanie to wykazało, że większość osób zaklasyfikowanych do trajektorii waporyzacji używającej nikotyny została również sklasyfikowana jako trajektoria waporyzacji cannabis”.

Ogólnie rzecz biorąc, badanie ujawnia, że waporyzacja konopi indyjskich i tytoniu odbywa się w podobnym tempie zarówno u młodych dorosłych, jak i u nastolatków. Nie jest to zaskakujące, ponieważ obie substancje są legalne w wielu stanach USA oraz są stosunkowo subtelnym sposobem używania obu substancji przed osiągnięciem pełnoletności lub na obszarach, gdzie palenie jest zabronione. Śledzenie tych liczb z pewnością będzie interesujące, wraz z postępującą legalizacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.