Mity dotyczące osób palących marihuanę

feminizowane nasiona konopi

Osoby palące marihuanę muszą sobie radzić z wieloma stereotypami i mitami opartych na starych uprzedzeniach i nieaktualnych informacjach, które już dawno zostały obalone przez badania. Mimo tego, pozostaje kilka mocnych stereotypów, które nadal są powtarzane.

1. Osoby palące marihuanę to przestępcy

Samo palenie marihuany nie czyni z ciebie przestępcy. Ile razy kończyłeś palić i myślałeś
• „Czuję się teraz jakbym okradał bank”
• „Mam ochotę komuś przywalić”

???

Jesteśmy prawie pewni, że nigdy. Tego typu zachowania są bardziej powszechne wśród użytkowników alkoholu lub osób stosujących narkotyki.

2. Palą marihuanę, bo są nieszczęśliwi

Powszechny mit o osobach palących marihuanę jest to, że palą marihuanę, ponieważ są nieszczęśliwi i palą, ponieważ szukają sposobu aby uciec od rzeczywistości.

Cannabis nie pozwala uciec od rzeczywistości, a już na pewno nie robi tego w taki sposób jak inne substancje. Nie stracisz przytomności po zapaleniu jointa. Zamiast zniekształcenia rzeczywistości, marihuana ją zmiękcza – sprawia, że wszystko jest odrobinę śmieszniejsze.

3. Osoby palące marihuanę są leniwe i pozbawione motywacji

Osoby które nigdy nie paliły marihuany po prostu uwielbiają ten mit, mit leniwego narkomana. Ludzie którzy nie palą marihuany myślą, że ci co palą, nie robią nic poza paleniem marihuany, graniem w gry i jedzeniem chipsów.
Stety albo i nie, rzeczywistość wygląda całkiem inaczej. Dość wielu palaczy marihuany to osoby wysoko zmotywowane, odnoszące sukcesy. Są to właściciele firm, osoby posiadające rodzinę, czy studenci.

Jasne, są osoby bezrobotne które palą marihuanę, ale jest też wielu bezrobotnych, którzy NIE palą marihuany.

Korelacja jest równa przyczynowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.