Cannabis ruderalis

feminizowane nasiona konopi

Co to jest cannabis ruderalis? Czekaj, zaraz! Istnieje trzeci gatunek cannabis?

No tak, istnieje! Nie mówi się o nim zbyt często głównie dlatego, że cechują go niskie poziomy THC, ale to dzięki cannabis ruderalis i ogólnej hodowli udało się dokonać tak ogromnych postępów w uprawie cannabis.

Po raz pierwszy zidentyfikowany w 1924 roku, cannabis ruderalis zostało odkryte na południu Syberii przez botanika o nazwisku Janiszewski. Podczas studiowania marihuany, natrafił on na gatunek, którego rośliny bardziej przypominały chwasty niż cannabis sativa czy cannabis indica.

Ten nowy gatunek był również mniejszy od dwóch poprzednich – prawie nigdy nie osiągał wielkości powyżej dwóch stóp.

I kwitnął o wiele szybciej niż sativy czy indici – potrzebował jedynie 5 – 7 tygodni. Dwa dobrze nam znane gatunki opierają się na fotoperiodzie, który określa kiedy rośliny zaczynają kwitnąć, w przypadku ruderalis jest inaczej – wszystko zależy wyłącznie od dojrzałości rośliny. Oznacza to, że można utrzymywać rośliny cannabis sativa i indica w fazie wegetacji przez czas nieograniczony, utrzymując światło na długich cyklach, czego nie można zrobić w przypadku gatunku ruderalis – zignoruje on całkowicie cykl światła i zacznie kwitnąć.

Zaawansowani hodowcy postanowili wykorzystać niesamowite właściwości cannabis ruderalis do stworzenia automatycznie kwitnących nasion, które posiadają właściwości skracania czasu zbiorów określonej odmiany.

Jednak nie jest to jedyna cecha, która przypadła hodowcom do gustu – cannabis ruderalis jest bardziej wytrzymałe, a rośliny rosną krótsze niż w przypadku innych gatunków, więc używa się ruderalis również w ograniczaniu szalonych wielkości cannabis sativa.

I mimo iż ruderalis cechuje się niską zawartością THC – nadrabia to wysokimi zawartościami CBD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.