Marihuana może pomóc w walce z epidemią opioidów

feminizowane nasiona konopi

Eksperci na konferencji w Pensylwanii mówią, że marihuana może pomóc w walce z epidemią opioidów.

Pittsburgh – W związku z tym, że epidemia opioidowa niszczy społeczność coraz bardziej – na terenie całego kraju – eksperci z pierwszej światowej World Medical Cannabis Conference and Expo w Pittsburgh niedawno zastanawiali się, jaką rolę może odegrać marihuany, aby pomóc w zakończeniu tej epidemii.

Godzinowy panel analizował najnowsze dane statystyczne pokazujące, że państwa, które zdecydowały się na uregulowanie marihuany odnotowują spadki nie tylko w przypadku liczby przedawkowań związanych z opioidami, ale również spadki w ogólnej liczbie sprzedanych produktów. Panel omówił odpowiednio dostępne badania, a także przyszłe możliwości leczenia.

W dyskusji wzięli udział dr. Matthew Roman, założyciel Nature’s Way Medicine, w Wilmington, dr. Thomas Whitten, specjalista od leczenia bólu z Greensburg, Kevin Boehnke, doktorant na University of Michigan School of Public Health w Ann Arbor; Kirk Reid, założyciel Captain Kirk’s Edibles, i Nate Jackson, użytkownik cannabis i były zawodnik NFL który większość swojej kariery grał w Denver Broncos, dr. Bryan Doner, lekarz medycyny ratunkowej, dyrektor generalny i współzałożyciel Compassionate Certification Centers, firmy zajmującej się marketingiem i konsultingiem w zakresie medycznej marihuany.

Ostatnie badania nad medyczną marihuaną znalazły związek między państwami, które zalegalizowały medyczną marihuany a zmniejszoną liczbą wydawanych recept na środki przeciwbólowe. Według Centers for Disease Control, od 1999 roku, liczba zgonów spowodowanych przez opioidy zwiększyła się czterokrotnie, a nadużywanie opiatów szacuje się na ponad 72 miliardy dolarów (tylko koszty leczenia).

Liczby są przerażające, ale wierzymy, że marihuana to właściwa droga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.