Kanada chce wydać 247 mln dolarów na cannabis

feminizowane nasiona konopi

Kanada chce wydać 274 mln dolarów na wzmocnienie egzekwowania prawa związanego z marihuaną.

Ze względu na to, że Kanada przygotowuje się do krajowej legalizacji marihuany, urzędnicy przeznaczają fundusze dla oficerów szkoleniowych na identyfikację kierowców pod wpływem i zapobieganiu przewożenia cannabis przez granicę USA – Kanada.

Kanada zamierza przeznaczyć około ćwierć miliarda dolarów na identyfikację kierowców pod wpływem narkotyków oraz przygotowania do krajowej legalizacji marihuany – poinformowali w piątek urzędnicy bezpieczeństwa publicznego.

Rząd federalny Kanady planuje przeznaczyć około 274 milionów dolarów na egzekwowanie prawa i działania na granicach takie jak szkolenia, badania i rozwój polityki – zapowiedzieli urzędnicy.

Z tych 274 mln dolarów, 161 mln dolarów zostanie przeznaczone na oficerów szkoleniowych w zakresie identyfikacji kierowców pod wpływem narkotyków, zwiększenia dostępu do urządzeń do kontroli narkotyków, podnoszenia świadomości społecznej i zatrudniania dodatkowych urzędników odpowiedzialnych za egzekwowanie prawa.

Pozostałe 113 milionów dolarów zostanie wydane dla Public Safety Canada, Royal Canadian Mounted Police i Canada Border Services Agency w celu „opracowania polityki, zapewnienia, że zorganizowana przestępczość nie przeniknie do zalegalizowanego systemu i nie sprawi, że marihuany przekroczy granice” – powiedzieli urzędnicy.

„Przejechałem nasz kraj omawiając legalizację i regulację cannabis z różnymi zainteresowanymi stronami, w tym z urzędnikami miejskimi i policyjnymi”, powiedział Bill Blair, sekretarz parlamentu w Ministerstwie Sprawiedliwości i prokurator generalny Kanady. „Dali mi jasno do zrozumienia, że potrzebują więcej zasobów na szkolenia, narzędzia i technologię, aby cały proces był bezpieczniejszy. Dzisiejsze ogłoszenie jest dowodem na to, że rząd słucha obywateli”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.