Intensywne wykorzystanie marihuany może powodować nudności i wymioty

feminizowane nasiona konopi

Intensywne wykorzystanie marihuany może powodować nudności i wymioty. Co to jest CHS?

Zespół przekrwienia kannabinoidów (CHS) może brzmieć jak przerażający termin medyczny, ale tak naprawdę, nie jest to nic strasznego. Pomyśl o nim jak o alergii na marihuanę.

Zdaniem dr Adie Wilson-Poe, neurobiologa i doradcy, zamiast swędzących oczu i kataru, przy tej alergii najczęściej występują nudności oraz wymioty.

„CHS jest stanem, w którym ludzie doświadczają ciągłych cykli nudności i wymiotów, spowodowanych konsumpcją konopi indyjskich” – wyjaśnia.

Eksperci opisują CHS jako „warunek paradoksalny”, ponieważ marihuana znana jest ze swoich właściwości przeciwwymiotnych – często stosuje się ją w celu zapobiegania wymiotom i nudnościom. Zgodnie z artykułem z 2018 r. „Cannabinoid Hyperemesis” w NEMA Research Inc. w Neapolu na Florydzie, CHS jest epizodyczne, z epizodami wymiotów, które zwykle trwają od 24 godzin do 48 godzin w czasie oddzielonym bezobjawowymi okresami trwającymi tygodnie lub miesiące.

Podczas epizodów pacjenci cierpią na silne nudności i nieuchronne wymioty, którym często towarzyszy ból brzucha, w przypadku którego konwencjonalne leczenie przeciwwymiotne (takie jak ondansetron, prometazyna i metoklopramid) nie przynosi ulgi” – czytamy w artykule. „Długotrwałe okresy wymiotów (nawet 20 razy dziennie) powodują, że niektórzy pacjenci są odwodnieni, zdezorientowani i mają zaburzenia równowagi elektrolitowej. Z czasem może zostać zgłoszona niezamierzona utrata masy ciała. ”

CHS uważane jest za rzadki stan i najczęściej jest zgłaszany przez codziennych, długoterminowych użytkowników marihuany. Występowanie CHS nie jest jednak pewne. Według NEMA wiele przypadków CHS może być źle zdiagnozowanych lub nieleczonych.

Artykuł cytuje badanie przeprowadzone w Hiszpanii, w którym wysłano kwestionariusz do pacjentów w wieku powyżej 18 roku życia. Dwadzieścia dwie osoby (18,2 procent) zgłosiły objawy sugerujące CHS.

Jeśli wyniki te zostaną zastosowane do ogólnej populacji osób regularnie używających marihuany w Stanach Zjednoczonych, możliwe jest, że 2,75 miliona Amerykanów (zakres 2,13–3,38 miliona) cierpi na CHS” – czytamy w artykule. „Prawdopodobnie wielu nie zdaje sobie nawet sprawy, że ich objawy dotyczą używania kannabinoidów”.

Lekarze oraz naukowcy nie wiedzą jeszcze co może powodować stan oraz to, że niektórzy ludzie doświadczają cyklicznych wymiotów związanych z CHS, podczas gdy inni nie.

„W grę mogą wchodzić warunki genetyczne lub immunologiczne” mówi Wilson-Poe. „Jednak bardzo jasne jest to, że to właśnie cząsteczki kannabinoidów wywołują przekrwienie.”

Kiedyś uważano, że przyczyną CHS są substancje toksyczne, pestycydy lub nawozy stosowane w produkcji konopi indyjskich, ale w ciągu ostatnich kilku lat pojawiły się dowody, że zespół ten powstaje, gdy endogenny układ kannabinoidowy jest aktywowany przez cannabis, mówi.

Objawy zespołu przekrwienia kannabinoidów

Dwa wyraźne sygnały, że ktoś cierpi na CHS, to: nudności i wymioty, które ustępują po gorącym prysznicu, kąpieli lub miejscowym zastosowaniu kapsaicyny; lub po zaprzestanie używania konopi indyjskich.

„Żaden inny rodzaj wymiotów nie jest odwracany przez ciepło”, mówi Wilson-Poe.

Używanie marihuany może zmienić czas potrzebny na opróżnienie żołądka i wpływa na zwieracz przełyku, mięsień, który otwiera się i zamyka, aby przepuścić pokarm z przełyku do żołądka, zgodnie z wyjaśnieniem z Centrum Medycznego Cedars-Sinai w Los Angeles.

Według Cedars-Sinai objawy CHS można podzielić na trzy etapy: fazę prodromalną, fazę hiperemetyczną i fazę powrotu do zdrowia. Objawami podczas fazy prodromalnej są zwykle nudności o poranku i ból brzucha. Większość ludzi utrzymuje w tym czasie normalne wzorce żywieniowe, a niektóre osoby używają większych ilości cannabis, ponieważ ich zdaniem pomoże to powstrzymać nudności. Ta faza może trwać od miesięcy do lat.

Objawy podczas fazy hiperemetycznej mogą obejmować ciągłe nudności, powtarzające się epizody wymiotów, ból brzucha, zmniejszone przyjmowanie pokarmu, utratę masy ciała i odwodnienie. W tej fazie wymioty mogą być naprawdę przytłaczające. Faza ta może trwać do momentu całkowitego zrezygnowania ze stosowania cannabis. W fazie ozdrowienia objawy ustępują całkowicie, a apetyt wraca do normy.

Jak można złagodzić objawy CHS?

Jak wcześniej wspomniano, CHS można leczyć, biorąc gorący prysznic, kąpiel lub nakładając krem ​​kapsaicyny na skórę. Jednak doświadczana ulga może być tylko tymczasowa.

„W dłuższej perspektywie jedynym sposobem leczenia jest zaprzestanie używania konopi indyjskich” – mówi Wilson-Poe. „CHS może być przewlekłą, nawracającą chorobą”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.