Jedzenie, które może stymulować układ endokannabinoidowy

feminizowane nasiona konopi

Niektóre pokarmy oraz aktywności mogą stymulować układ endokannabinoidowy.
Wskazówka: Możesz czerpać więcej korzyści z marihuany wykonując proste czynności, takie jak jedzenie czekolady, picie herbaty ziołowej czy masaż.

Tak twierdzi dr Dustin Sulak, specjalista ds. Osteopatii i medycyny cannabis z Maine. Mimo, że można założyć, iż marihuana zasadniczo działa tak samo na wszystkich, wcale tak nie jest. Niektóre pokarmy, napoje i inne działania mogą wzmocnić system endokannabinoidowy, złożoną sieć, która reaguje na składniki cannabis i poprawić ogólne działanie rośliny.

Składniki różnych potraw i napojów mogą stymulować lub hamować receptory CB1 i CB2 w układzie endokannabinoidowym. W innych przypadkach żywność może wpływać na produkcję enzymu hydrolazy amidu kwasu tłuszczowego (FAAH), „który rozkłada anandamid, jeden z naszych endokannabinoidów”.

Weźmy na przykład takie zioło jak jeżówka. Od dawna stosowana jest w celu wzmocnienia układu odpornościowego, ponieważ „zawiera związki, które stymulują receptor CB2 i mogą hamować receptor CB1”, mówi Sulak. Tak więc, dla osoby cierpiącej na schorzenie, takie jak zapalenie stawów, popijanie herbaty z jeżówki może zwiększyć właściwości przeciwzapalne marihuany.

Inne składniki, o których wiadomo, że stymulują receptory CB2 i zmniejszają stany zapalne, obejmują czarny pieprz, oregano, cynamon i goździki; wszystkie zawierają terpenowy beta-kariofilen.

Następnie warto wspomnieć o czekoladzie oraz korzeniach galangi i maca, które hamują FAAH i zwiększają poziom anandamidu w organizmie. Im więcej anandamidu, tym bardziej aktywny jest system endokannabinoidowy.

Innym sposobem na ulepszenie systemu endokannabinoidowego jest zapewnienie zdrowej równowagi kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Diety zachodnie zwykle zawierają dużo kwasów omega-6, które znajdują się w mięsie, drobiu, jajach i kukurydzy. Aby osiągnąć równowagę, Sulak sugeruje zawarcie w swojej diecie żywności bogatej w kwasy omega-3, takie jak sardynki, łosoś, anchois, nasiona konopi, nasiona chia i orzechy włoskie.

Jednocześnie konsumenci marihuany mogą dodawać do swojej diety różne potrawy i napoje, aby poprawić skuteczność marihuany, Sulak powiedział również, że należy unikać spożywania niektórych produktów, ponieważ zakłócają one system endokannabinoidowy:

• przetworzone ziarna (tj. biały chleb)
• alkohol (szczególnie częste stosowanie go lub upijanie się)
• rafinowany cukier
• tłuszcze trans
• pokarmy smażone na oleju roślinnym
• żywność nieekologiczna zawierająca pestycydy.

Podczas gdy zmiany w diecie mogą uczynić marihuanę bardziej skuteczną, pomóc może również zaangażowanie się w działania zmniejszające stres, mówi Sulak. Chroniczne doświadczanie stresu wyczerpuje układ endokannabinoidowy, prawdopodobnie z powodu podwyższonego poziomu hormonu stresu – kortyzolu. Niektóre skuteczne metody złagodzenia doświadczonego stresu obejmują interakcje społeczne, medytację, jogę, masaż i ćwiczenia oddechowe.

„Dzięki lepszemu funkcjonowaniu układu endokannabinoidowego, pacjenci mogą zauważyć zmniejszenie wymaganej dawki cannabis i [stwierdzić], że nie muszą ich już tak często stosować” mówi Sulak. „Prawdopodobnie bardziej przyjemne staną się także działania, które naturalnie stymulują system endokannabinoidowy – takie jak ćwiczenia, zabawa, śpiew i praca z ciałem.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.