nasiona marihuany thc, konopi, cannabis, feminizowane, automatic, plon xxl

Jedzenie, które może stymulować układ endokannabinoidowy

Jedzenie, które może stymulować układ endokannabinoidowy, f2seeds, f2 seeds
Niektóre pokarmy oraz aktywności mogą stymulować układ endokannabinoidowy.
Wskazówka: Możesz czerpać więcej korzyści z marihuany wykonując proste czynności, takie jak jedzenie czekolady, picie herbaty ziołowej czy masaż.

Tak twierdzi dr Dustin Sulak, specjalista ds. Osteopatii i medycyny cannabis z Maine. Mimo, że można założyć, iż marihuana zasadniczo działa tak samo na wszystkich, wcale tak nie jest. Niektóre pokarmy, napoje i inne działania mogą wzmocnić system endokannabinoidowy, złożoną sieć, która reaguje na składniki cannabis i poprawić ogólne działanie rośliny.

Składniki różnych potraw i napojów mogą stymulować lub hamować receptory CB1 i CB2 w układzie endokannabinoidowym. W innych przypadkach żywność może wpływać na produkcję enzymu hydrolazy amidu kwasu tłuszczowego (FAAH), „który rozkłada anandamid, jeden z naszych endokannabinoidów”.

Weźmy na przykład takie zioło jak jeżówka. Od dawna stosowana jest w celu wzmocnienia układu odpornościowego, ponieważ „zawiera związki, które stymulują receptor CB2 i mogą hamować receptor CB1”, mówi Sulak. Tak więc, dla osoby cierpiącej na schorzenie, takie jak zapalenie stawów, popijanie herbaty z jeżówki może zwiększyć właściwości przeciwzapalne marihuany.

Inne składniki, o których wiadomo, że stymulują receptory CB2 i zmniejszają stany zapalne, obejmują czarny pieprz, oregano, cynamon i goździki; wszystkie zawierają terpenowy beta-kariofilen.

Następnie warto wspomnieć o czekoladzie oraz korzeniach galangi i maca, które hamują FAAH i zwiększają poziom anandamidu w organizmie. Im więcej anandamidu, tym bardziej aktywny jest system endokannabinoidowy.

Innym sposobem na ulepszenie systemu endokannabinoidowego jest zapewnienie zdrowej równowagi kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Diety zachodnie zwykle zawierają dużo kwasów omega-6, które znajdują się w mięsie, drobiu, jajach i kukurydzy. Aby osiągnąć równowagę, Sulak sugeruje zawarcie w swojej diecie żywności bogatej w kwasy omega-3, takie jak sardynki, łosoś, anchois, nasiona konopi, nasiona chia i orzechy włoskie.

Jedzenie, które może stymulować układ endokannabinoidowy, f2seeds, f2 seeds
Jednocześnie konsumenci marihuany mogą dodawać do swojej diety różne potrawy i napoje, aby poprawić skuteczność marihuany, Sulak powiedział również, że należy unikać spożywania niektórych produktów, ponieważ zakłócają one system endokannabinoidowy:

• przetworzone ziarna (tj. biały chleb)
• alkohol (szczególnie częste stosowanie go lub upijanie się)
• rafinowany cukier
• tłuszcze trans
• pokarmy smażone na oleju roślinnym
• żywność nieekologiczna zawierająca pestycydy.

Podczas gdy zmiany w diecie mogą uczynić marihuanę bardziej skuteczną, pomóc może również zaangażowanie się w działania zmniejszające stres, mówi Sulak. Chroniczne doświadczanie stresu wyczerpuje układ endokannabinoidowy, prawdopodobnie z powodu podwyższonego poziomu hormonu stresu – kortyzolu. Niektóre skuteczne metody złagodzenia doświadczonego stresu obejmują interakcje społeczne, medytację, jogę, masaż i ćwiczenia oddechowe.

„Dzięki lepszemu funkcjonowaniu układu endokannabinoidowego, pacjenci mogą zauważyć zmniejszenie wymaganej dawki cannabis i [stwierdzić], że nie muszą ich już tak często stosować” mówi Sulak. „Prawdopodobnie bardziej przyjemne staną się także działania, które naturalnie stymulują system endokannabinoidowy – takie jak ćwiczenia, zabawa, śpiew i praca z ciałem.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci o marihuanie, konopiach indyjskich, cannabis, ganji, trawce.