Dlaczego Marihuana Zmienia Kolor Na Fioletowy

feminizowane nasiona konopi

W dzisiejszych czasach konsumpcji cannabis wciąż pełno jest nieprawdziwych informacji, a jedną z nich są purpurowe pąki marihuany. Ten pozornie prosty temat może być nieco zawiły, zaczynając od tego, czym jest fioletowy pączek? Krótka odpowiedź, to kwiaty cannabis, które posiadają ciemniejszy, purpurowy odcień. Jednak nie zawsze jest to odcień, który większość ludzi uważa za „fioletowy”.

Fioletowa marihuana może być trudną koncepcją. Zatrzymaj się na chwilę i przypomnij sobie wszystkim znane powiedzenie „róże są czerwone, fiołki fioletowe (…)”. Współczesna wrażliwość sprostowałaby, że kolor fiołków to nic innego jak fiolet. Podobnie fioletowa marihuana nie zawsze jest „fioletowa”. Kolor mieć szeroki zakres prezentacji, od ciemnozielonego do nawet czarnego.

Dlaczego niektóre rośliny marihuany są fioletowe?

Weź pod uwagę, że rośliny jagodowe również są fioletowe. jagodą, jest zwykle dość fioletowe. Dzieje się tak, ponieważ właśnie to, co sprawia, że ​​jagody są „fioletowe”, jest tym samym, co sprawia, że ​​fioletowe pąki są „fioletowe” – antocyjany. Antocyjany to rozpuszczalne w wodzie pigmenty obecne w wielu roślinach. Mimo że „cyjan” w „antocyjanach” odnosi się do ich niebieskiej natury, cząsteczki te występują w różnych kolorach od czerwonego przez fioletowy do ciemnoniebieskiego lub czarnego, w zależności od poziomu pH.

Fioletowa marihuana

Antocyjany są odpowiedzialne za zabarwienie niektórych odmian marihuany na fioletowo. Antocyjany są częścią większej klasy substancji znanych jako flawonoidy, które oprócz brzmienia nazwy mają niewiele wspólnego ze smakiem (i są cierpkie w smaku). W rzeczywistości „flav” we flawonoidach pochodzi od greckiego słowa oznaczającego żółty, flavus.

Może to być nieco mylące językowo; klasa molekuł o niebieskiej nazwie, które są czerwone lub fioletowe, jest podzbiorem klasy molekuł o nazwie żółtej. To zaczyna mieć sens, gdy weźmiemy pod uwagę, że złożona interakcja antocyjanów i innych flawonoidów powoduje, że liście zmieniają kolor jesienią w tak wspaniałym spektrum.

Różne odcienie fioletu

Purpurowa marihuana może mieć wiele różnych odcieni i kolorów, tak jak liście drzewa jesienią.
Kiedy konopie prezentują się jako fioletowe, obserwujemy podobne zjawisko jak jesienne liście, dzięki czemu fioletowe pąki również mają szerokie spektrum. Podobnie jak inne rośliny, zmiany koloru w roślinach marihuany mają swój cel. Zestresowana roślina zmienia pigment, reagując na zimno, aby móc oszczędzić energię oraz zwiększyć szanse na zapylenie.

W przypadku odmian konopi, zdolność do prezentowania ciemniejszych pigmentów i do jakiego stopnia się to dzieje, jest całkowicie zależne od genetyki rośliny.

Bez predyspozycji do ekspresji koloru fioletowego, odmiana nie może stać się fioletowa. Niektóre odmiany będą miały więcej naturalnie występujących antocyjanów niż inne, a po przejściu na „zimowy” cykl kwitnienia zaczną wykazywać wrodzoną ekspresję tych fioletowych pigmentów, zgodnie z ich predyspozycjami genetycznymi, oddziałując z unikalnymi czynnikami chemicznymi i środowiskowymi, w których roślina jest uprawiana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.