Najważniejsze Błędy w Uprawie Marihuany Których Należy Unikać

feminizowane nasiona konopi

Uprawa marihuany dla początkujących: najważniejsze błędy, których należy unikać.

Przy prawidłowej konfiguracji miejsca uprawy, uprawa roślin marihuany w skonfigurowaniu uprawa konopi w domu może być łatwa, przyjemna i satysfakcjonująca, ale są pewne typowe błędy popełniane przez początkujących hodowców. Przyjrzyjmy się kilku najczęstszym błędom, których należy unikać podczas uprawy marihuany.

Uważaj na nasiona, które sadzisz

Powiedzmy, że przyjaciel oferuje Ci garść nasion marihuany, które pozwolą Ci rozpocząć uprawę, i myślisz sobie: „marihuana to marihuana, co może pójść nie tak?” Okazuje się, że odpowiedzi jest dużo. Ale najpierw najważniejsze. Aby wyhodować konopie, które są zarówno lecznicze, jak i euforyczne, potrzebujesz nasion feminizowanych. Jeśli nie jesteś dokładnie pewien, co znajduje się w tym worku z nasionami, jest całkiem prawdopodobne, że są tam samce czy hermafrodyty, a nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, po prostu patrząc na nasiono, czy jest żeńskie, czy nie. Ważne jest również, aby wiedzieć, czy te nasiona to indica, sativa, automatycznie kwitnące itp.

Tak jak mało prawdopodobne jest, aby grzyb wyrósł na suchym podłożu pustyni, nie każdy rodzaj konopi jest przystosowany do konkretnego klimatu. Niektóre mogą potrzebować cieplejszych temperatur, podczas gdy inne mogą dobrze się rozwijać w chłodniejsze dni. Innymi aspektami, które nie są uniwersalnymi propozycjami, jest to, ile składników odżywczych lub wody należy dostarczyć roślinom. Wiedza o tym, co sadzisz, może pomóc w zapewnieniu odpowiedniego środowiska do pomyślnej uprawy.

Nie każda gleba jest odpowiednia do uprawy marihuany

Możesz ulec pokusie ponownego wykorzystania gleby z innej rośliny lub wykopania ziemi z ogrodu, ale żadne z tych nie nie przyczyni się do zdrowego wzrostu. Gleba pod konopie powinna być lekka i niezbyt gęsto upakowana, co pozwoli na prawidłowe odprowadzanie wody i wzrost korzeni. Konopie indyjskie mogą być wybredne, jeśli chodzi o rodzaj gleby, na której są uprawiane, ponieważ potrzebują odpowiedniej równowagi azotu, fosforu i potasu dla silnych pąków.

Ważne jest również, aby upewnić się, że gleba dla Twojej rośliny jest wolna od grzybów, szkodników i zanieczyszczeń, czego nie możesz zagwarantować, używając starej gleby.

Uważaj na zbyt duże ilości wody

Woda jest eliksirem zarówno życia roślinnego, jak i ludzkiego. Niemniej jednak, zbyt duże ilości wody mogą nie służyć twoim roślinom. Jeśli twoja roślina marihuany zaczyna opadać i ma obwisły wygląd, istnieje prawdopodobieństwo, że została nadmiernie podlana. To nasiąkanie wodą uniemożliwi twojej roślinie uzyskanie innego bardzo ważnego związku, którego potrzebujemy do życia, tlenu. Z biegiem czasu zbyt dużo wody może zabić twoje rośliny.
Jak tego uniknąć: staraj się nie podlewać rośliny, chyba że jest spragniona. Aby dowiedzieć się, czy nadszedł czas na podlewanie, wepchnij palec około cala w ziemię. Jeśli palec będzie oblepiać wilgotna ziemia, wstrzymaj się z podlewaniem.

Pamiętaj, aby stosować składniki odżywcze, ale w odpowiednich proporcjach

Mówi się, że oferowanie pożywienia jest szóstym językiem miłości i oczywiście chcemy, aby nasze rośliny konopi były szczęśliwe i zdrowe. Ale przekarmianie ich nie jest dobrym rozwiązaniem. Przekarmienie rośliny może spowodować spalanie składników odżywczych, a nawet ich blokadę – gromadzenie się minerałów w glebie i potencjalny zabójca pąków.

Przekarmianie jest bardzo częstym błędem, zwłaszcza jeśli przestrzegasz harmonogramu karmienia zawartego w systemie odżywczym, którego dawki są zwykle zbyt wysokie, aby rosnąć w pomieszczeniach.

Światła do uprawy są niezwykle ważne

Choć kuszące jest po prostu umieszczenie rośliny na najbardziej nasłonecznionym parapecie i liczenie na szczęście, istnieje duże prawdopodobieństwo, że roślina będzie rosła – ale prawdopodobnie bez wielkich rezultatów. Rośliny konopi, które dostają zbyt mało światła, mają tendencję do tworzenia małych, lekkich i przewiewnych pąków. Stworzenie odpowiedniego oświetlenia dla Twojej rośliny ma kluczowe znaczenie zarówno dla gęstości, jak i plonów.

Cierpliwość jest kluczem do doskonałych zbiorów

To bardzo kuszące, aby zerwać te pąki bezpośrednio z łodygi, gdy zaczną wyglądać na dojrzałe i gotowe. Jednak jest to właśnie czas, aby ćwiczyć cierpliwość, ponieważ zbyt wczesne zbieranie marihuany znacznie zmniejsza jej siłę działania oraz korzyści medyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.