Uprawa Nasion Automatycznych Outdoor

feminizowane nasiona konopi

Jak uprawiać odmiany automatyczne outdoor? Zakładając, że wybrałeś nasiona odpowiednie dla Twojego klimatu, oto, co możesz zrobić, aby uprawiać rośliny automatycznie kwitnące na zewnątrz.

• Kiełkowanie

Nie ma różnicy w kiełkowaniu jakichkolwiek nasion marihuany. Niezależnie od tego, czy są to nasiona automatycznie kwitnące, fotoperiodyczne, zwykłe czy feminizowane, wszystko jest takie samo. Wielu hodowców z wieloletnim doświadczeniem w uprawie kilku rodzajów roślin woli po prostu wrzucić nasiona do gleby i cierpliwie czekać. Ale nie wszyscy tacy jesteśmy, prawda? Początkujący potrzebują czegoś łatwego i szybkiego. Dlatego zaleca się wysiew nasion w wodzie na co najmniej 24 godziny, aby zwilżyć otoczkę nasienną. Następnie nasiona można przenieść na wilgotne ręczniki papierowe na co najmniej dzień lub dwa, aby umożliwić wypuszczenie korzenia palowego. Do wysiewu nasion można także użyć granulatu Jiffy, który po namoczeniu w wodzie rozszerza się. Niezależnie od wybranej metody, nasiona można sadzić w pojemnikach lub w glebie, gdy korzeń palowy wyjdzie z nasion.

• Dobra mieszanka doniczkowa

Niezależnie od tego, gdzie uprawiasz rośliny automatycznie kwitnące, potrzebujesz dobrej mieszanki doniczkowej. Niezależnie od tego, czy rośliny rosną na balkonie, tarasie, czy w ogrodzie, niezbędna jest dobra gleba. Automaty podobnie jak inne odmiany konopi, uwielbiają napowietrzoną glebę zmieszaną z dużą ilością składników odżywczych, szczególnie jeśli nie uprawiasz hydroponicznie. Hydroponika pozwala zapewnić dokładną mieszankę składników odżywczych, ale uprawa w glebie wymaga trochę pracy. Dobra mieszanka doniczkowa zwykle składa się z mchu torfowego, torfu kokosowego lub włókna kokosowego, perlitu, kompostu i zwykłej gleby ogrodniczej. Gleba zazwyczaj dostarcza wszystkich mikro i makroelementów niezbędnych do wzrostu rośliny.

Pamiętaj, że mieszankę doniczkową musisz przygotować tylko wtedy, gdy uprawiasz w pojemnikach. W przypadku upraw w ogrodzie lub na otwartej przestrzeni można uprawiać marihuanę w ziemi i dodawać do niej trochę świeżego kompostu i dojrzałego nawozu.

Nic nie przebije naturalnego światła słonecznego i starej, dobrej gleby, a zauważysz, że Twoje rośliny też się z tym zgadzają! Kolejnym ważnym czynnikiem przy uprawie w pojemnikach jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Jeśli pojemnik będzie za mały, wzrost spowolni, bo nie będzie miejsca na korzenie. I odwrotnie, jeśli pojemnik jest za duży dla małej rośliny, jej wzrost zajmie sporo czasu. Dobrą zasadą jest wybieranie doniczek o pojemności co najmniej 5-6 galonów. Jednak w przypadku większych roślin, takich jak Zkittlez Auto lub Gorilla Glue, dobrym zakresem będzie od 10 do 15 galonów.

• Przesadzanie roślin

Większość hodowców powie Ci, że przesadzanie roślin automatycznie kwitnących to okropny pomysł. Jest to częściowo prawda, ale nie do końca! Hodowcy z dużym doświadczeniem przenoszą automatycznie kwitnące rośliny dość łatwo i bez żadnych kłopotów. Ale dla początkujących jest to inna sprawa, ponieważ automaty rosną bardzo szybko i nie ma tu miejsca na błędy.

Jeśli jesteś początkujący, zachowaj prostotę i używaj tylko jednego pojemnika przez cały cykl, od nasion do zbiorów. Jeśli jednak koniecznie musisz dokonać przesadzenia, upewnij się, że masz wszystkie potrzebne informacje na ten temat! Na początek gleba musi być wilgotna, a korzenie muszą odpowiednio urosnąć, aby zapobiec szokowi przeszczepowemu. Innymi słowy, roślina nie powinna być zbyt młoda ani zbyt dojrzała, ponieważ czas ma ogromne znaczenie.

• Podlewaj mądrze

Początkujący zwykle kochają swoje rośliny. Tak bardzo, że mogą je zabić. Niezależnie od tego, czy podlewasz rośliny za dużo, czy za mało, łatwo je zabić. Jest to szczególnie ważne, jeśli uprawiasz w pojemnikach. Nadmierne podlewanie zabija rośliny szybciej, niż możesz sobie wyobrazić. Podlewasz rośliny jak zwykle i po kilku godzinach liście zaczynają opadać. Dostarczasz więcej wody, zakładając, że potrzebują więcej, a rośliny po prostu umierają.

Brzmi jakby to było trudne, ale wcale nie jest. Wystarczy podnieść doniczki, aby sprawdzić, czy gleba jest sucha czy mokra. Jeśli doniczka jest za ciężka, przestań podlewać, a jeśli jest za lekka, to czas uzupełnić trochę wody. Najlepiej zacząć od zaledwie litra wody, aby zrozumieć reakcję rośliny. Możesz dostosować tę ilość później, gdy zdobędziesz doświadczenie.

• Przepłukiwanie roślin

Jeśli uprawiasz rośliny automatycznie kwitnące w pojemnikach, ważne jest, aby wypłukać wszystkie składniki odżywcze, których użyłeś, aby pomóc roślinie się rozwijać. Niezależnie od tego, czy jest to roślina nieorganiczna, czy organiczna, dobre spłukanie czystą, zwykłą wodą na około tydzień przed zbiorami z pewnością pomoże. Płukanie poprawia smak i radykalnie usuwa szorstkość pąków.

Bez względu na to, gdzie uprawiasz rośliny automatycznie kwitnące, zasady są prawie takie same. Jeśli kupujesz odmiany przeznaczone dla Twojego klimatu, nie musisz się martwić. W przeciwieństwie do roślin fotoperiodycznych, rośliny automatycznie kwitnące nie stwarzają dodatkowych problemów, dzięki czemu dobrze dostosowują się do każdego miejsca. Coraz więcej hodowców wybiera odmiany automatycznie kwitnące, ponieważ są one łatwe w uprawie i dają dobre pąki o wysokim poziomie THC. Jeśli to Twój pierwszy raz, spójrz na nasz katalog nasion, aby sprawdzić, co najbardziej Ci odpowiada i zacznij uprawiać już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.