Jak Przechowywać Nasiona Marihuany?

feminizowane nasiona konopi

Jak przechowywać nasiona marihuany? Na pewno w chłodnym miejscu!

Temperatura, w jakiej trzymasz nasiona konopi, jest niezwykle ważna dla długowieczności nasion konopi. Niższe temperatury pomagają spowolnić proces wzrostu. To z kolei przedłuża żywotność nasion.

Ale bądź ostrożny, nie chcesz, aby temperatura była zbyt niska. Jeśli aplikujesz bardzo niską temperaturę, na pewno spowolnisz kiełkowanie nasion. Nie powinieneś doświadczać nieoczekiwanego kiełkowania; jednak możesz spowodować uszkodzenie wewnątrz nasion. Jeśli jest zbyt dużo wilgoci, nasiona mogą tworzyć kryształki lodu, które mogą zabić nasiona konopi.

Idealna temperatura do przechowywania nasion konopi to 4-8º C (39 – 47º F). Nie oznacza to, że jeśli utrzymasz nasiona w temperaturze 3º C, nastąpi wielka katastrofa. Są to po prostu najbezpieczniejsze ustawienia, aby utrzymać Twoje nasiona żywe i zdolne do wzrostu.

Nie chcesz też, aby temperatura się zbytnio wahała. Przyjemny stały zakres temperatur jest najlepszym sposobem na utrzymanie nasion marihuany w dobrym stanie.

Trzymaj nasiona konopi z dala od jasnego światła

Jasne światło jest wrogiem twoich nasion konopi. Bardzo silne źródło światła może spowodować uszkodzenie nasion. Pamiętaj, że twoje nasiona to te same nasiona, które normalnie wyrosłyby na roślinie marihuany. Nasiona te spadają na ziemię jesienią, kiedy światło nie jest tak intensywne jak wiosną i latem. Te nasiona spędzają miesiące pod ziemią, z dala od intensywnego światła.

Jeśli chcesz utrzymać nasiona konopi w dobrym stanie, musisz przechowywać je w odpowiednim pojemniku. Pojemnik odporny na światło to najlepsza szansa na powstrzymanie obumierania nasion (lub kiełkowania, a następnie obumierania) podczas ich przechowywania.

Utrzymuj nasiona konopi w odpowiednim zakresie wilgotności

Czy wiesz, jak się czujesz, gdy wilgotność jest bardzo wysoka? Czujesz, że pocisz się jak szalony, a na świecie nie ma wystarczającej ilości klimatyzacji, która mogłaby pomóc. Co powiesz na to, że wilgotność jest tak niska, że ​​wysycha ci wnętrze nosa? Żaden z tych warunków nie jest dla ciebie komfortowy, ani dla twoich nasion marihuany.

Wilgotność może odgrywać ważną rolę w długowieczności nasion konopi. Jeśli masz za dużo wilgoci, nasiona mogą zmięknąć. Mogą być również podatne na rozwój pleśni i gnicie. Nie tego chcesz.

Zbyt mała wilgotność może być również postrachem dla twoich nasion marihuany. Jeśli chcesz, aby nasiona pozostały zdrowe podczas przechowywania, nie chcesz, aby nasiona wysychały i pękały. Może się tak zdarzyć, jeśli poziom wilgotności, w którym przechowujesz nasiona, jest zbyt niski.

Więc jaka wilgotność jest odpowiednia do przechowywania nasion marihuany? Cóż, to zależy. Istnieje zakres. Jeśli umieścisz nasiona w pojemniku odpornym na wilgoć i utrzymasz poziomy w optymalnym miejscu, wszystko powinno być OK.

Najlepszy zakres wilgotności to 21-30% do przechowywania nasion konopi. Wszystko powyżej może powodować osłabienie ściany nasiennej. Wszystko poniżej może spowodować, że twoje nasiona staną się kruche.

Jak długo można przechowywać nasiona?

Nasiona marihuany mogą pozostać dobre przez długi czas. Jak długo możesz przechowywać nasiona, zależy od sposobu ich przechowywania.

Nasiona marihuany mogą przetrwać długo, jeśli są przechowywane w dobrych warunkach. Nasiona zawierają pożywienie, które pozwala nasionom pozostać przy życiu przez dłuższy czas. Tak długo, jak żywność jest dostępna i nie ma zewnętrznych przyczyn obumierania nasion, nasiona konopi powinny wytrzymać przez długi czas.

Więc jak długo to „długo”? Jeśli prawidłowo przechowujesz nasiona konopi, mogą one przetrwać do 5 lat, a czasem nawet dłużej.

Twoje nasiona konopi mogą przetrwać około 3 lata bez utraty siły kiełkowania. Oznacza to, że jeśli są dobrze przechowywane, twoje nasiona nie powinny zostać naruszone przez około 3 lata. Potem mogą zacząć się łamać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.