Wykorzystanie Marihuany Wśród Nastolatków

feminizowane nasiona konopi

Wykorzystanie marihuany wśród nastolatków jest najniższe od 20 lat.

Dane z nowego badania na temat stosowania narkotyków wskazują, że wykorzystanie cannabis przez nastolatków jest najniższe od 20 lat, a tym samym obalają główny argument stojący przeciwko marihuanie!

Przeciwnicy legalizacji twierdzą, że legalizacja marihuany w jakiejkolwiek formie ułatwi dostęp do substancji nastolatkom, prowadzącym tym samym wśród nich do zwiększonego wykorzystania cannabis. Cóż, jak się okazuje, ci specjaliści nie mają racji, ponieważ obecnie, wykorzystanie cannabis wśród nastolatków jest najniższe od ostatnich 20 lat.

Według nowych danych National Survey on Drug Use and Health (NSDUH), spożycie cannabis wśród dorosłych jest wyższe niż w poprzednich latach, ale „wykorzystanie marihuany wśród nastolatków w wieku 12 – 17 lat jest niższe niż w latach 2009 – 2014 na przykład”.

W ciągu ostatnich pięciu lat wykorzystanie marihuany wśród nastolatków spadło do najniższych liczb, jakie widzieliśmy od 1994 roku.

Dane z odrębnego badania przeprowadzonego w stanie Waszyngton pokazały, że stosowanie marihuany przez nastolatków nie wzrosło. Liczba ta faktycznie spadła. Legalizacja tak naprawdę utrudnia nastolatkom zdobycie cannabis, ponieważ przy zakupie trzeba pokazać ważny dowód osobisty.

Plus czarnego rynku jest taki, że nikt nie dba o to w jakim wieku jest osoba kupująca.

Jest to bez dwóch zdań znaczące zwycięstwo zwolenników legalizacji. Wyniki te całkowicie odrzucają argument, który od lat jest podstawą wszelkich grup, które przeciwne są legalizacji. Następnym razem, gdy ktoś będzie ci próbował powiedzieć, że legalna marihuana prowadzi do zwiększonego wykorzystania jej wśród dzieci i młodzieży, pokiwaj tylko głową i pokaż te wyniki ;-).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.