Badanie mówi, że pacjenci wybierają marihuanę

feminizowane nasiona konopi

Wyniki nowego badania pokazują, że gdy dany pacjent ma wybór, zdecydowanie wybiera marihuanę zamiast leków na receptę.

Kilka miesięcy temu powstało badanie naukowe przeprowadzone przez University of British Columbia (UBC), które wykazało, że gdy dany pacjent ma wybór, wybiera marihuanę zamiast pigułek. Wyniki nowego badania pokazują, że to specyficznie pacjenci cierpiący na wszelkiego rodzaju stany bólowe wybierają w przeważającej większości cannabis zamiast pigułek.

Ankieta została przeprowadzona przez UC Berkeley we współpracy z Hello MD (forum internetowe dla osób stosujących cannabis) i wzięło w niej udział 2.897 pacjentów, którzy obecnie stosowali medyczną marihuanę. Spośród respondentów, 63 procent stwierdziło, że stosuje cannabis do leczenia przewlekłych lub wyniszczających ich stanów bólowych (zapalenia stawów, fibromialgia). Spośród tych pacjentów, 30 procent (841 osób) zgłosiło stosowanie pigułek na receptę w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.
Spośród tych osób, 92 procent pacjentów woli, aby pigułki które przyjmują były bardziej skuteczne. 93 procent pacjentów stwierdziło, że gdyby mieli wybór między stosowaniem cannabis a pigułek, wybraliby cannabis. 71 procent respondentów stwierdziło, że cannabis sprawuje się świetnie w leczeniu bólu, który doświadczają.
97 procent respondentów stwierdziło, że będzie rzadziej stosować pigułki, jeśli dostępna będzie w przyszłości opcja stosowania cannabis.

Oczywiście, nie jest to najbardziej rzetelna ankieta naukowa. Respondenci byli rekrutowani z puli ludzi, którzy już stosowanie marihuanę, więc byli w pewien sposób nastawieni do niej, jednak wyniki są dosyć wymowne.

Stany Zjednoczone przeżywają obecnie kryzys epidemii opiatów, która nabrała naprawdę epicki wymiar.
Niedawny raport UN Drug Office wykazał, że liczba zgonów z powodu przedawkowania zwiększyła się trzykrotnie w latach 1999-2015. W ubiegłym roku procent przedawkowania wzrósł o 11 punktów. Wyniki tych badań pokazują, że należy przeprowadzić więcej badań nad skutecznością stosowania cannabis jako zamiennika tabletek przeciwbólowych na receptę. W końcu może się okazać, że wszyscy pacjenci cierpiący na stany bólowe woleć będą marihuanę od pigułek.

Administracja Trumpa, a konkretnie Ministerstwo Sprawiedliwości mówi, że robią wszystko co trzeba, aby rozwiązać kryzys opiatów w Ameryce…
Zaproponowane rozwiązanie jest bardzo proste, ale czy administracja weźmie je pod uwagę? Zobaczymy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.