Senat zatwierdza medyczną marihuanę dla weteranów

feminizowane nasiona konopi

Senat przyjął FY2016 MilCon-VA Appropriations Bill, wniosek który umożliwi polecanie medycznej marihuanie pacjentom, weteranom, gdzie medyczna marihuana jest legalna.

„Weterani w stanach medycznej marihuany powinni być traktowani tak samo jak każdy inni mieszkaniec, i powinni mieć możliwość omawiania cannabis jako opcji leczenia z lekarzem,” powiedział Michael Collins, zastępca dyrektora do spraw krajowych Drug Policy Alliance. „To nie ma sensu, że weteran nie może stosować marihuany, nawet jeśli pomaga mu w jego chorobie i jest legalna w jego stanie.”

Poprawka jest sponsorowana przez republikańskiego senatora Steve Daines, Montana i demokratycznego senatora Jeff Merkley, Oregon. W głosowaniu otrzymała 18 – 12 na korzyść wniosku.

Badania wykazały, że medyczna marihuana może pomóc w leczeniu zespołu stresu pourazowego i urazowych uszkodzeń mózgu, chorób zazwyczaj dotykających weteranów. Badanie z 2014 roku wykazało, że osoby z PTSD wykazały zmniejszenie występowania objawów o 75% dzięki stosowaniu marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.