Różnice Między THCP i THC

feminizowane nasiona konopi

Konopie zawierają ponad 200 kannabinoidów i jeśli myślisz, że znamy je wszystkie, to się mylisz. W 2019 roku odkryliśmy kolejny kannabinoid, który jest 33 razy silniejszy niż THC i może wywołać naprawdę mocne efekty oferując jednocześnie różne korzyści zdrowotne. Jest to THCP, analog THC.

Czym jest THCP i jak może pomóc Twojemu organizmowi, jakie są potencjalne zagrożenia i legalność — oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym nowym kannabinoidzie, THCP.

Co to jest THCP?

THCP oznacza tetrahydrokannabiforol i jest silnym fitokannabinoidem (lub organicznym kannabinoidem). Jest syntetycznym homologiem THC, działającym jako agonista receptorów CB1 i CB2 w organizmie.

Ponieważ jest homologiem THC, strukturalnie przypomina Delta-9-THC, aktywny kannabinoid konopi indyjskich, ale THCP zawiera dodatkowy łańcuch boczny — łańcuch boczny pentylu jest przedłużony do heptylu. Zasadniczo THCP zawiera siedem atomów węgla, w przeciwieństwie do pięciu w THC.

Dzięki wydłużonemu łańcuchowi bocznemu THCP działa znacznie silniej na receptory CB, prowadząc do silniejszych efektów psychoaktywnych w porównaniu z Delta-9-THC. THCP jest silniejszy niż zwykłe THC.

Według włoskich badań THCP jest około 33 razy silniejszy niż Delta-9-THC!

Ale nie myśl, że nigdy wcześniej nie spożywałeś THCP; prawdopodobnie go spożyłeś, jeśli regularnie używasz konopi indyjskich, ponieważ w niektórych odmianach występuje w dużych ilościach. To dlatego niektóre szczepy uderzają cię o wiele mocniej niż inne, nawet jeśli te ostatnie mają wyższą zawartość THC.

Jak odkryto THCP?

Jak dotąd prawie wszystko, co wiemy o THCP, pochodzi z badania przeprowadzonego w 2019 roku przez włoskich naukowców. 30 grudnia 2019 r. w Scientific Reports opublikowano badanie zatytułowane „Nowy fitokannabinoid wyizolowany z Cannabis Sativa L. o aktywności kannabimimetycznej in vivo wyższej niż delta-9-THC…”

W badaniu wykorzystano zaawansowaną spektrometrię mas i chromatografię cieczową na próbkach konopi dostarczonych przez Wojskowy Instytut Chemiczny we Florencji we Włoszech. Analiza wykazała dokładniej materię roślinną, co pozwoliło naukowcom wykryć THCP — wszystko przez przypadek.

Poza pierwszym badaniem i pomniejszymi studiami przypadków tu i tam niewiele wiadomo jeszcze o THCP i jego wpływie na ludzi. Eksperci nie są nawet pewni żadnych skutków ubocznych ani problemów związanych z bezpieczeństwem związanych z THCP.

Jak powstaje THCP?

Jak wspomniano wcześniej, THCP był zawsze obecny w niektórych odmianach — dlatego prawie wszyscy regularni użytkownicy konopi doświadczyli go przynajmniej raz — ale jego ilość wciąż nie jest wystarczająca, aby uzyskać jakąkolwiek wartość handlową.

Tak więc THCP musi być wytwarzany w laboratoriach poprzez chemiczną manipulację ekstraktami z konopi (CBD). W przeciwnym razie nie ma go naturalnie występującego w konopiach indyjskich.

Czym różni się THCP od THC i innych kannabinoidów?

THCP jest homologiem THC, więc zachowuje wiele podobieństw z THC, ale nadal istnieje wiele różnic między THCP a innymi kannabinoidami.

THCP i Delta-9-THC

THCP jest dość podobny do Delta-9-THC, ale podstawową różnicą między nimi jest ich siła działania. Jak wspomniano wcześniej, THCP jest prawie 33 razy silniejszy niż Delta-9-THC. Ale to nie znaczy, że dzięki THCP uzyskasz 33-krotnie mocniejsze efekty — rzeczywiste efekty są mniej magiczne.

Na przykład, jeśli normalna dawka Delta-9-THC dla Ciebie wynosi 10 mg, potrzebujesz tylko 0,3 mg THCP, aby uzyskać podobny poziom haju.

Ta różnica w sile działania może również prowadzić do zwiększonego prawdopodobieństwa wystąpienia działań niepożądanych, ponieważ łatwo jest przedawkować THCP i nie przewidzieć silnego haju, który może nastąpić.

THCP i Delta-8-THC

Według tego samego włoskiego badania, THCP jest około 60 razy silniejszy niż Delta-8-THC. Ale inną różnicą jest efekt — Delta-8-THC daje bardziej relaksujący, łagodny haj z różnymi korzyściami zdrowotnymi. Z drugiej strony, THCP wytwarza haj, który nie jest łagodny.

Teoretycznie THCP można również wytwarzać jak Delta-8-THC, ale nie ma jeszcze ani jednego badania, które by to potwierdziło i powiedziało nam, jak wypadłoby w porównaniu z Delta-9-THCP.

THCP i Delta-10-THC

Delta-10-THC słynie ze swoich właściwości nootropowych, a jej haj jest bardziej stymulujący niż Delta-8-THC i Delta-9-THC. W porównaniu z Delta-10-THC, THCP ma tendencję do wywoływania bardziej odurzającego haju, który może wpływać na funkcje poznawcze, gdy jesteś na haju. To samo zwykle nie ma miejsca w przypadku Delta-10-THC w umiarkowanych dawkach.

THCP i THC-O

THC-O jest silnym kannabinoidem i jest około 3 razy silniejszy niż Delta-9-THC. Tutaj THCP różni się od THC-O pod względem pochodzenia. THCP występuje naturalnie w roślinie, ale THC-O ma charakter syntetyczny i nie występuje naturalnie w konopiach.

Kolejną różnicą między nimi jest czas ich wystąpienia. THCP działa szybko i powoduje niemal natychmiastowy haj, jeśli jest palony lub wapowany. Z drugiej strony THC-O ma nieco wolniejszy początek efektów.

THCP i HHC

Heksahydrokannabinol lub kannabinoid HHC to kolejne nowe odkrycie i jest uwodornioną formą tetrahydrokannabinolu (THC). Zarówno THCP, jak i HHC dają podobne efekty, ale główna różnica polega na tym, że HHC nie jest tak silny jak THCP lub Delta-9-THC.

W rzeczywistości THCP jest około 60 razy silniejszy niż HHC!

Czy THCP powoduje haj?

Z punktów omówionych powyżej, być może już wpadłeś na pomysł, że THCP może cię odurzyć. Ale zagłębmy się w to nieco bardziej.

Kiedy włoscy naukowcy odkryli THCP, przeprowadzili eksperymenty na hodowanych ludzkich komórkach i odkryli, że THCP wiąże się 33 razy skuteczniej z receptorami CB1 w porównaniu z Delta-9-THC ze względu na wydłużony boczny ogon.

Podczas gdy CB1 jest głównym receptorem dla kannabinoidów powodujących haj, THCP wiąże się również wydajniej z receptorami CB2.

Oczywiście nie oznacza to, że THCP da ci 33 razy więcej niż zwykła marihuana. Eksperci uważają, że istnieje granica tego, ile kannabinoidów może stymulować receptory CB. Tak więc, nawet jeśli THCP jest 33 razy silniejszy, duża jego część zostanie zmarnowana, gdy twoje receptory CB osiągną próg.

Ponadto każdy indywidualny użytkownik doświadcza innego haju.

Ale THCP wciąż może cię bardzo naćpać. Nawet w niewielkich ilościach THCP obecny w niektórych szczepach czyni go o wiele silniejszym niż inne szczepy o wyższej zawartości THC.

Jak to jest spożywać THCP?

Pamiętaj, że nie przeprowadzono zbyt wielu oficjalnych badań dotyczących wpływu THCP na ludzi, ale z anegdotycznych relacji wiemy, jak wygląda konsumpcja THCP.

Według osób, które spożywały THCP, powoduje on haj, który jest dość podobny do Delta-9-THC, ale jest o wiele bardziej stymulujący i aktywny, szczególnie pod względem percepcji wzrokowej i słuchowej.

THCP nie wywoła halucynacji jak po kwasie lub magicznych grzybkach, ale wielu użytkowników wciąż określa jego haj jako psychodeliczny. Oznacza to, że nie zobaczysz dziwnych kształtów ani UFO, ale nadal możesz odczuwać zmianę percepcji i doświadczać wzmocnionych kolorów i dźwięków.

Dodatkowo THCP może nawet wpływać na twoją przestrzeń nad głową i zmieniać twoje zdolności decyzyjne.

Ale jest też druga strona tego medalu. THCP ma również większą szansę na spowodowanie złych doświadczeń, zwłaszcza jeśli spożywasz trochę za dużo. Wiele osób, które stosowały THCP, zgłaszało również uczucie większej paranoi i niepokoju. Tak więc, jeśli cierpisz na lęk lub podobne objawy, prawdopodobnie powinieneś pominąć eksperymentowanie z THCP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.