Uczniowie uczestniczą w pierwszych lekcjach skupionych na edukacji dotyczącej marihuany

feminizowane nasiona konopi

nastolatek-marihuana-marihuana-wsrod-mlodziezy-paleie-marihuany-w-szkole

Uczniowie z jednej ze szkół w Kolorado uczestniczą w kursie edukacyjnym, mającym na celu przybliżenie zagadnienia marihuany. Kurs został stworzony przez Molly Lotz, pedagoga szkolnego oraz Sarah Grippa, założyciela Marijuana Education Initiative.

Przesłaniem kursu jest to, że marihuana może uszkodzić wciąż rozwijający się mózg, powiedziała Grippa.

„Myślisz, że dzieci są wystarczająco dojrzałe by stwierdzić, lub zadbać o to co dzieje się z ich mózgiem?” zapytał korespondent CBS News, Barry Petersen.

„Myślę, że tak,” powiedziała Grippa.

Już przez ponad 30 lat, kampanie i programy reklamowe takie jak DARE głoszą niebezpieczeństwa związane z marihuaną i innymi narkotykami. Ale w Kolorado, marihuana jest teraz legalna do użytku rekreacyjnego wśród dorosłych i może być przepisywana przez lekarzy jako lek, nawet dla dzieci – co pozostawia studentów otoczonych przez mieszane wiadomości.

„Wciąż mamy parę rodziców, tu i tam, którzy uważają, że jest za wcześnie na taką rozmowę.”

Ale jest to wiek, w którym dzieci zaczynają eksperymentować.

„Zauważyliśmy, że dzieci zaczynają mówić o marihuanie pomiędzy piątą i szóstą klasą. Musimy być zawsze o krok przed nimi, jeżeli nie – to już przegraliśmy bitwę.”

Podatki pochodzące ze sprzedaży marihuany pomagają opłacić kurs.

„Nie jesteśmy tutaj, aby kogokolwiek umoralniać. Po prostu staramy się zapewnić informacje oparte na faktach, z podłożem badawczym, tak, aby młodzież mogła poruszać się w trudnym i nowym dla nich środowisku.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.