Stan New England chce zacząć studiować medyczną marihuanę

feminizowane nasiona konopi

Stan New England chce zacząć studiować medyczną marihuanę na znacznie głębszym poziomie niż obecnie.

Dwupartyjna grupa członków Kongresu, w tym członek Connecticut Sen. Chris Murphy, wezwała prezydenta do zmiany klasyfikacji marihuany argumentując, że naukowcom trudniej badać ten lek niż kokainę czy metaamfetaminę.

Hartford, Conn. – Stan New England zachęca swoje szpitale, uniwersytety i licencjonowanych producentów marihuany do badań, które mogą poprawić zrozumienie medycznej marihuany w Connecticut, co według urzędników może mieć również pozytywny wpływ na stan przemysłu biotechnologicznego.

Mimo, że w Connecticut obecnie są prowadzone badania, to urzędnicy mają nadzieję, że inicjatywa stanu doprowadzi do znacznie większej eksploracji medycznej marihuany. Wnioski zostaną oczywiście zweryfikowane przez instytucyjną komisję ds. oceny, zatwierdzoną przez delegata Department of Consumer Protection i teoretycznie chronioną pod patronatem prawnym 4 – letniej, stanowej ustawy dotyczącej medycznej marihuany.

Naukowcy, jak twierdzą, nie powinni doświadczać problemów z powodu ograniczeń federalnych z powodu przepisów, które uniemożliwiają przeprowadzanie badań.

„Jest to pierwszy formalny program, który zapewni ochronę i ramy umożliwiające wykorzystanie standardowego produktu w Connecticut w celu przeprowadzenia znaczących badań,” powiedział Jonathan Harris, komisarz Department of Consumer Protection.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.