Fałszywe informacje: Marihuana zabija koronawirusa

feminizowane nasiona konopi

Mamy dla was dzisiaj krótką informację, na temat fałszywych informacji krążących w internecie.

Użytkownicy mediów społecznościowy udostępniają grafikę, która twierdzi, że marihuana zabija koronawirusa. Obrazek wydaje się być zdjęciem z najświeższych wiadomości, ale nie widnieje na nim żadne logo ani nazwa kanału. W raporcie zastosowano termin „trawka” – slangowy termin oznaczający marihuanę. Nie byliśmy w stanie znaleźć żadnych danych na temat źródła pochodzenia tych informacji.

Wydaje się, że wiele osób, które udostępniły ten obraz, zrobiło to w celu żartu, ale niektóre posty zawierały komentarze sugerujące, że nie wszyscy zrozumieli ten żart; znalazły się także osoby, które udostępniały obrazek wzywając do legalizacji marihuany.

„Leki zawierające kannabinoidy mogą być pomocne w leczeniu niektórych rzadkich postaci padaczki, nudności i wymiotów związanych z chemioterapią raka oraz utraty apetytu i utraty masy ciała związanych z HIV/ AIDS. Ponadto niektóre dowody wskazują na korzystne stosowanie cannabis lub kannabinoidów w bólu związanym ze stwardnieniem rozsianym. Badania nad stosowaniem marihuany lub kannabinoidów w przypadku innych chorób jest wciąż na wczesnym etapie.

Nie ma dowodów sugerujących, że marihuana może wyleczyć COVID-19. WHO odradza palenie marihuany podczas epidemii nowego koronawirusa, a badania pokazują, że palenie marihuany zwiększa ryzyko infekcji dróg oddechowych, takich jak zapalenie płuc, stan, który rozwija się w cięższych przypadkach koronawirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.