Marihuana zastępuje wino w Kalifornii

feminizowane nasiona konopi

14 miliardów dolarów to wartość stanowych zbiorów marihuany. Marihuana została siedem razy bardziej wartościową niż wszystkie winogrona ze wszystkich piętrowych winnic Kalifornii – i było to w 2010 roku, zanim przemysł przyciągnął międzynarodowych inwestorów, zanim stan utorował drogę wykonalnym przepisom stanowym oraz zanim zanim wyborcy zalegalizowali zastosowanie rośliny u użytkowników powyżej 21 roku życia.

Kwota podana w pierwszym akapicie, 14 miliardów dolarów obejmuje nielegalny rynek. Jak mówią analitycy, legalny rynek marihuany jest warty około 7 miliardów dolarów.

Więc, chcesz uprawiać Chardonnay, czy chcesz uprawiać cannabis? Odpowiedź jest oczywista i może być jasno zobaczona w kraju wina, gdzie rzędy winnic coraz częściej ustępują szklarniom oraz działkom z marihuaną.

Świadoma tego marka wina Fetzer, rozpoczęła działalność na 80 akrach Redwood Valley w Mendocino, gdzie uprawiano winogron przez 31 lat. Posiadłość może teraz zrobić to samo dla Bay Area ekskluzywnego dystrybutora Flow Kana, który zakupił nieruchomość za 3.5 miliona, zgodnie z Santa Rosa Press-Democrat.

Firma Flow Kana posiada swoją siedzibę w San Francisco, ale pozycjonuje się jako bezpośredni łącznik między drobnymi rolnikami cannabis w trójkącie Emerald, oraz jako świadomy miejski konsument marihuany, który troszczy się o zaopatrzenie.

To właśnie sprawia, że misja firmy różni się od innych firm, które produkują marihuanę w tym regionie. „Oni przychodzą zewsząd,” powiedział Tim Blake, długoletni, lokalny hodowca konopi i założyciel Cup Emerald, prestiżowego konkursu cannabis koncentrującego się na uprawie outdoor.

Nieruchomość Fetzer, która obejmuje cztery domy, winiarnię, oraz kilka budynków gospodarczych wyceniana była na około 3.5 miliona dolarów i jak mówi broker nieruchomości, Clint Wilson, za tyle właśnie została sprzedana.

Istnieje kilka sąsiadów nieruchomości, którzy wyrazili obawy dotyczące ruchu, hałasu, przestępczości oraz zapachu marihuany – co jest typowe w przypadku każdego przedsięwzięcia związanego z marihuaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.