Rośnie Publiczne Popracie dla Legalizacji Marihuany

feminizowane nasiona konopi

68% Amerykanów twierdzi, że jest za legalizacją marihuany.

Według danych z sondażu Gallupa opublikowanego w poniedziałek, dwie trzecie Amerykanów popiera teraz legalizację marihuany. Liczba ta jest najwyższym poziomem poparcia od czasu, gdy Gallup po raz pierwszy zaczął przeprowadzać sondy na temat legalizacji marihuany ponad 50 lat temu, chociaż nie jest to statystycznie istotny wzrost biorąc pod uwagę fakt, że poparcie to wynosiło w zeszłym roku aż 66%.

„Od 2012 roku, kiedy Kolorado i Waszyngton stały się pierwszymi stanami, które zalegalizowały rekreacyjną marihuanę, następuje powolny napływ stanów, które idą w ich ślady” – pisze Gallup w komunikacie ogłaszającym wyniki sondażu.

„W tym okresie poparcie Amerykanów dla legalizacji marihuany wzrosło o 20 punktów do rekordowego poziomu 68%.

Legalizacja cieszy się poparciem większości społeczeństwa już od 2013 roku. Ponadto, dane raportu Gallupa z początku tego roku pokazują, że 70% dorosłych w Stanach Zjednoczonych uważa teraz palenie marihuany za moralnie dopuszczalne, co oznacza wzrost o pięć punktów procentowych w ciągu jednego roku.

Sondaż wykazał poparcie zarówno kobiet, jak i mężczyzn z szerokiego wachlarza grup demograficznych. Większość respondentów ze wszystkich grup wiekowych, poziomu wykształcenia i dochodów gospodarstw domowych opowiadała się za legalizacją marihuany. Wyniki pokazują również silne, jeśli nie większościowe poparcie ze strony wszystkich ideologii politycznych i przynależności partyjnej, przy czym w sumie 83% Demokratów, 72% niezależnych i 48% Republikanów twierdzi, że są za legalizacją marihuany.

„W krajowych sondażach i przy urnie wyborczej amerykańska opinia publiczna wypowiada się zarówno głośno, jak i wyraźnie” – powiedział w komunikacie Erik Altieri, dyrektor wykonawczy National Organization for the Reform of Marijuana Laws (NORML). „Przeważająca większość Amerykanów opowiada się za zakończeniem nieudanej polityki zakazu marihuany i zastąpieniem jej polityką legalizacji, regulacji, opodatkowania i publicznej edukacji. Wybrani urzędnicy – zarówno na szczeblu stanowym, jak i federalnym – powinni słuchać”.

Czy trend poparcia dla legalizacji będzie się utrzymywał?

Sondaż przeprowadzono na kilka tygodni przed zalegalizowaniem konopi indyjskich dla dorosłych w czterech stanach w tegorocznych wyborach USA. Czas przeprowadzenia badania sugeruje, że poparcie dla legalizacji może być jeszcze wyższe przy następnym sondażu, jeśli obecne trendy się utrzymają.

„Trajektoria poparcia społecznego dla legalizacji marihuany zbiega się z rosnącą liczbą zatwierdzających ją państw. Nie jest do końca jasne, czy zmiana opinii publicznej spowodowała zmianę wielu przepisów stanowych, czy odwrotnie ”- napisał Gallup. „Biorąc pod uwagę najnowsze trendy, w przyszłości więcej stanów prawdopodobnie zalegalizuje rekreacyjną marihuanę. Biorąc pod uwagę wysoki poziom poparcia społecznego dla takiego środka, może nawet nastąpić zmiana polityki federalnej ”.

Zauważając, że żaden stan, który zalegalizował konopie, nie zmienił później tej decyzji, Altieri z NORML przewidział, że fala legalizacji będzie rozpościerać się po USA.

„Ze strony Amerykanów nie ma żadnego rozczarowania czy wyrzutów sumienia. W dobie legalizacji na szczeblu stanowym poparcie wyborców dla tej kwestii gwałtownie wzrosło – co świadczy o tym, że te zmiany polityczne odniosły sukces i są zgodne z pragnieniami i oczekiwaniami wyborców” – powiedział Altieri. „Dziś wyborcy w każdym wieku i praktycznie w każdym regionie kraju zgadzają się, że marihuana powinna być legalna.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.