Rola Enzymów w Uprawie Marihuany

feminizowane nasiona konopi

Wiele dzieje się w Twoim podłożu. Jest to bogate środowisko, w którym korzenie rozwijają się wraz z wieloma innymi mikroorganizmami, minerałami i innymi niezbędnymi żywymi organizmami, które przyczyniają się do zdrowej rośliny. To ekosystem pod powierzchnią.

Każdy organizm w podłożu współpracuje ze sobą, aby pomóc Twojej roślinie pięknie rosnąć. Jak możesz zrozumieć, wiele zależy od podłoża uprawowego. Jednak może również uszkodzić twoją roślinę, jeśli nie jest dobra.

Jedną z rzeczy, które pomagają Twojej roślinie lepiej rosnąć, są enzymy, które działają za kulisami, aby utrzymać zdrową roślinę i poprawić jej wzrost. Działają jak katalizatory rozkładające składniki odżywcze i minerały, które korzenie mogą wchłonąć, ale to coś więcej.

Twoja roślina może rosnąć, wchłaniać więcej składników odżywczych i zwalczać patogeny dzięki enzymom. Ale te złożone białka działają w złożony sposób i oferują o wiele więcej korzyści.

W jaki sposób enzymy pomagają roślinom konopi? Znajdź odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule.

Co to są enzymy?

Enzymy to mikroskopijne białka. Działają jako doładowane katalizatory, które wspomagają biosyntezę (reakcje chemiczne) w roślinie i podłożu. Pod względem biologicznym substrat odnosi się do cząsteczki, na którą działają enzymy w celu zwiększenia wydajności reakcji biosyntezy.

Zasadniczo enzymy wiążą się z substratami, tworząc lub zrywając wiązania molekularne, tworząc związki, które są łatwiejsze do pobrania przez roślinę. Pomyśl o enzymach jako o związku, który przyspiesza proces, zużywając mniej energii, wspomagając wchłanianie składników odżywczych.

Enzymy to złożone białka o trójwymiarowym kształcie, zawierające miejsca aktywne, które wiążą się z substratem. To wiązanie tworzy kompleks enzym-substrat, który powoduje reakcję chemiczną, w wyniku której cząsteczka substratu rozpada się lub łączy. Później produkty molekularne są uwalniane, a enzymy wracają do swojego pierwotnego stanu.

Proces wiązania enzymów z substratami nazywany jest zasadą zamka i klucza lub zasadą indukowanego dopasowania. To ostatnie wynika z ostatnich badań naukowych, które stwierdzają, że zarówno enzymy, jak i substraty zmieniają się strukturalnie w reakcji.

Weźmy na przykład celulozę jako substrat i celulazę jako enzym. Celuloza stanowi główny materiał strukturalny ścian komórkowych roślin i występuje w tandemie z innymi związkami, takimi jak hemicelulozy i lignina. Składa się z ponad 3000 jednostek glukozy, tworzących złożony węglowodan.

Ciekawostka: Około 33% całej materii roślinnej składa się z celulozy, co czyni ją najważniejszym związkiem organicznym na naszej planecie.

Jest to jednak wytrzymały związek, który utrudnia roślinom rozkład i konsumpcję.

Enzym celulazy wchodzi tutaj w grę, aby szybko rozbić celulozę, przekształcając ją w związki takie jak cukier, który korzenie mogą łatwo wchłonąć w celu uzyskania energii.

Jaką rolę odgrywają enzymy w konopiach indyjskich?

Enzymy są również obecne w naszym organizmie. Na przykład enzymy w naszych jelitach wiążą się z substratami pożywienia i rozkładają je na materiał, który nasz organizm może łatwo wchłonąć i przekształcić w energię. Tak więc, dzięki enzymom, możemy trawić nasze jedzenie.

Enzymy działają w podobny sposób na rośliny, w tym konopie indyjskie. Enzymy pomagają rozkładać niezbędne składniki odżywcze na mniejsze związki, które roślina może łatwo wchłonąć. Wspomaga również degradację martwych komórek korzeni, dzięki czemu korzenie mogą skutecznie wchłaniać składniki odżywcze. Rezultatem zastosowania podłoża bogatego w enzymy jest zdrowa roślina z tłustymi, soczystymi bryłkami.

Ale to nie wszystko — enzymy zmieniają zasady gry dla roślin konopi. Zapewniają idealne środowisko w strefie korzeni, działając synergicznie na tym obszarze w celu rozbicia i odbudowy składników odżywczych i minerałów. Przekłada się to również na inne korzyści dla rośliny.

Poniżej znajdują się niektóre z najważniejszych zalet enzymów dla konopi indyjskich.

Enzymy zapewniają zdrowszy system korzeniowy

Enzymy ułatwiają reakcje chemiczne w strefie korzeni, które rozkładają materiały organiczne, zapobiegając rozwojowi szkodliwych szkodników i bakterii wokół systemu korzeniowego.

Mikroorganizmy w strefie korzeni wysyłają sygnał enzymom do syntezy fenolowych metabolitów wtórnych, dodatkowo pomagając roślinie zwalczać natrętne patogeny, takie jak bakterie i szkodniki.

Usuwając dodatkową materię organiczną z ryzosfery, enzymy usuwają również stary materiał wzrostu wokół korzeni. Pomaga to korzeniom sprawnie rosnąć i poprawia dopływ tlenu do nich.

Pozwalają na recykling podłoża uprawowego

Po zebraniu i wyrzuceniu starej rośliny być może będziesz musiał wyrzucić swoje stare podłoże pozbawione pomocnej materii organicznej i składników odżywczych. Jednak enzymy mogą pomóc w recyklingu pożywki.

Używając odpowiednich enzymów, możesz oczyścić starą pożywkę, przywrócić równowagę organiczną i odżywczą oraz użyć jej do następnej rośliny.

Poprawiają wchłanianie składników odżywczych

Jak wspomniano wcześniej, enzymy działają jak doładowane katalizatory, rozkładając złożone materiały na rozpuszczalne cząsteczki, które roślina może z łatwością skonsumować.

Na przykład enzym amidaza pomaga mikroorganizmom przekształcać związki azotu i węgla w podłożu uprawowym w amon, który roślina może łatwo wchłonąć.

Zaspokajają potrzeby Twojej rośliny

Gdy roślina rośnie i przechodzi do następnej fazy wzrostu, zmieniają się również jej wymagania dotyczące składników odżywczych. Enzymy dostosowują się do nowych wymagań i naturalnie dostosowują swoje obowiązki, aby uzyskać to, czego chcą we właściwym czasie.

Na przykład enzymy tworzą rozpuszczalny potas, fosfor i cukry, gdy roślina wchodzi w fazę kwitnienia, co prowadzi do kwiatów bogatych w kannabinoidy.

Enzymy prowadzą do szybszego wzrostu roślin

Enzymy prowadzą do lepszego wzrostu roślin nad powierzchnią z lepszym zdrowiem korzeni i pobieraniem składników odżywczych. W rezultacie możesz cieszyć się również lepszymi plonami z większymi pąkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.