nasiona marihuany sativa i indica

Kocia ekspozycja na marihuanę

Kocia ekspozycja na marihuanę, f2seeds, f2 seeds

Mimo, że 95 procent wszystkich zgłoszeń dotyczy psów, wydaje się, że będąc względnie mniejszymi zwierzętami koty doświadczają bardziej poważnych i/ lub długotrwałych objawów. Nie ma żadnych statystyk dotyczących liczby kotów, które zmarły z powodu toksycznego działania marihuany.

Ale co z medyczną marihuaną dla kotów, które doświadczają bolesnych chorób?

JAVMAnews, opublikowane przez American Veterinary Medical Association, wydało artykuł w czerwcu 2013 roku na temat weterynaryjnej marihuany. Ze względu na to, że coraz więcej ludzi, a w tym właściciele zwierząt domowych, poszukuje legalnej marihuany na leczenie bolesnych objawów chorób, w artykule zacytowano kobietę, która była właścicielem 12 – letniego psa rasy labrador – retriever, który cierpiał na guz śledziony z przerzutami na wątrobę i płuca. Psu dawano maksymalnie dwa miesiące życia, a stosowany tramadol zdecydowanie nie wykonywał swojego zadania. Biedny pies wyraźnie doświadczał mocnego bólu i był kompletnie pozbawiony jakiejkolwiek chęci do życia.

Na szczęście, Kalifornia posiada zalegalizowaną ustawę o marihuanie dla ludzi, a Denise, właścicielka psa, mogła kupić nalewkę glicerynową z marihuaną, sprzedawaną jako lekarstwo dla zwierząt w licencjonowanych przychodniach z medyczną marihuaną w całym Los Angeles. Poprawa aktywności psa i złagodzenie doświadczanego przez niego bólu była tak znacząca, iż Denise stwierdziła, że chętnie poleca ten lek innym właścicielom zwierząt.

Mimo, iż sprawa dotyczy psa a nie kota, nie wahalibyśmy się stosować marihuany wśród kotów, gdyby zaszła taka potrzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci o marihuanie, konopiach indyjskich, cannabis, ganji, trawce.