Olej z konopi i korzyści mu przypisane

feminizowane nasiona konopi

olej-z-nasion-konopi-olej-konopny

Jeżeli na poważnie dbasz o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, to nadszedł najwyższy czas, abyś porządnie przyjrzał się olejowi z konopi.

Ten olej to prawdziwy cud natury, jest on tworzony z nasion konopi, które są bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 oraz szereg fantastycznych minerałów i witamin.

Olej konopny jest potężnym narzędziem w walce ze starzeniem się. Ze względu na naturalnie wysoki poziom kwasów tłuszczowych omega 3 i 6, olej doskonale nawilża i zmiękcza skórę, przynosząc wiele korzyści suchej skórze, paznokciom czy włosom. Jest on częstym składnikiem odżywek do włosów, jednak posiadając olej konopny możesz stworzyć swoją własną maskę do włosów. Szczególnie istotną cechą oleju z konopi jest jego zdolność do zwiększania elastyczności skóry i poziomu nawodnienia komórek skóry – pomaga on skórze wyglądać na bardziej miękką, nawilżoną i młodszą.

Olej konopny zawiera w sobie istotny związek, a mianowicie kwas gamma – linolenowy, który przekształca się w prostaglandyn PGE1; hormon, który dba o równowagę hormonalną i pomaga w utrzymaniu zdrowia, szczególnie w okresie menopauzy. Konopie to jedyne jadalne nasiona, które oferują tę korzyść, więc są one szczególnie polecane kobietom.

Ponownie, ze względu na równowagę kwasów omega 3 i 6 znajdujących się w oleju konopnym, stosowanie go może przyczynić się do utrzymania niskiego poziomu cholesterolu, poprzez przyspieszenie metabolizmu. Szybkie tempo metabolizmu pozwala organizmowi szybciej spalać tłuszcz i zapobiega pozostawianiu szkodliwych depozytów na ścianach tętnic, które powodują problemy zdrowotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.