Marihuana sprzyja zdrowiu psychicznemu

feminizowane nasiona konopi

Nowe badania sugerują, że cannabis może skutecznie pomóc w zaburzeniach zdrowia psychicznego.

Legalny dostęp do medycznej lub rekreacyjnej marihuany wciąż rośnie. Dzieje się tak głównie ze względu na rosnącą świadomość społeczeństwa oraz badania i obserwacje.

Naukowcy wiedzą już, że marihuana zawiera ponad 100 związków zwanych kannabinoidami, które mają biologiczny wpływ na organizm.

Medyczna marihuana może być przepisywana na dolegliwości fizyczne, takie jak zapalenie stawów i objawy raka, a także na problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak PTSD, depresja, lęk. Mimo to rola marihuany pozostaje niezrozumiała. Niedostatek badań jest w dużej mierze spowodowany tym, że większość badań skupia się na nielegalnym stosowaniu marihuany, a nie na jej terapeutycznym potencjale.

Poszukując odpowiedzi na temat potencjalnych korzyści dla zdrowia psychicznego, zespół naukowców z Kanady i UA przeprowadził przegląd dostępnych badań. W raporcie, który opublikowano w Clinical Psychology Review, przeczytać można, iż istnieją jasne dowody na to, że stosowanie marihuany przynosi korzyści osobom cierpiącym na depresję, leki społeczne oraz PTSD i nie do końca polecana jest osobom z zaburzeniami dwubiegunowymi.

„Jest to substancja, która ma ogromne zastosowanie w leczeniu zdrowia psychicznego,” mówi Zach Walsh, profesor psychologii na University of British Columbia.

„Powinniśmy patrzeć na nią w ten sam sposób w jaki patrzymy na inne leki i utrzymywać ją na tym samym poziomie. Jesteśmy naprawdę podekscytowani potencjalnymi efektami marihuany.”

Oczywiście jak każdy lek, marihuana może mieć ewentualne skutki uboczne, a Walsh i inni naukowcy twierdzą, że na chwile obecną wszystkie aspekty cannabis muszą być jeszcze dokładniej przebadane, zarówno pod względem korzyści jak i potencjalnych szkód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.