nasiona marihuany sativa i indica

Medyczna marihuana leczy autyzm

Medyczna marihuana leczy autyzm, f2seeds, f2 seeds

Istnieje wiele anegdotycznych dowodów sugerujących, że cannabis może leczyć autyzm, ale niewiele jest badań, które faktycznie mogą je poprzeć. W celu zbadania tego twierdzenia, dwie grupy badawcze postanowiły przyjrzeć się temu bliżej. W Nowym Jorku naukowcy przyglądają się działaniu niepsychoaktywnych kannabinoidów już od lat. Dodatkowo, na University of California, zespół badaczy z San Diego bada działanie neuronów i behawioralnych pochodnych cannabis u dzieci z autyzmem.

Chociaż rodzice dzieci z autyzmem od dawna opowiadają się za cannabis, może to być pierwszy krok w uprawomocnieniu stosowania kannabinoidów w autyźmie.

Istnieje wiele anegdotycznych przypadków funkcjonowania cannabis jako leczenia autyzmu. Scott Badesch, prezes Autism Society of America powiedział, że wiele osób dzieci będących w stowarzyszeniu wychwala zalety marihuany.

„Nie spotkałem nikogo kto by powiedział – stosowaliśmy marihuanę, ale ona w ogóle nie pomogła,” wyjaśnia Badesch. „Odpowiednim pytaniem nie jest, czy marihuana działa, ale w jaki sposób działa i w czym konkretnie pomaga?”

Nie są to pierwsze badania kliniczne dotyczące marihuany i autyzmu. Są jednak one dobrze finansowane i znaczące, zwłaszcza w kontekście amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej. Choć niepotwierdzone dane są obiecujące, Badesch czeka na więcej danych.

„Chcemy badań naukowych, aby i lekarz i rodzic mogli powiedzieć wspólnie – ok, oto co pokazują badania.”

Wielu rodziców uważa, że marihuana świetnie sprawdza się w przypadku autyzmu i naprawdę może pomóc każdemu dziecku, które na niego choruje.

„Wiele osób chce, aby autyzm był stanem kwalifikującym się w programie medycznej marihuany,” mówi Badesch.

Mamy nadzieję, że te badania kliniczne doprowadzą do lepszego dostępu do cannabis już w niedalekiej przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci o marihuanie, konopiach indyjskich, cannabis, ganji, trawce.