Meksyk Najbardziej Zaludnionym Krajem z Zalegalizowaną Marihuaną

feminizowane nasiona konopi

Meksyk może stać się najbardziej zaludnionym krajem z zalegalizowaną marihuaną, jeśli ten projekt przejdzie.

Meksyk po raz kolejny opóźnił legalizację marihuany i konopi. Potencjalna przyszłość tego projektu jest obecnie bardziej oczekiwana niż kiedykolwiek wcześniej. Decyzja została przełożona ze względu na pandemię.

Postanowiono zastopować proces legalizacji, nie przekraczając terminu pierwotnie wyznaczonego przez sąd najwyższy Meksyku. Z powodu tego opóźnienia „prawodawcy muszą uchwalić ustawę legalizacyjną podczas następnej zaplanowanej sesji legislacyjnej.

Przed ostatnim niepowodzeniem komisja senacka zatwierdziła projekt ustawy legalizacyjnej, będący wynikiem konsensusu między partiami politycznymi.

Jeśli ten projekt faktycznie przejdzie, Meksyk byłby „najbardziej zaludnionym krajem na świecie z zalegalizowanymi konopiami indyjskimi niezależnie od zawartości THC, co oznacza zarówno marihuanę, jak i konopie”.

To opóźnienie, choć frustrujące, nie jest całkowicie złą rzeczą; daje to prawodawcom czas na zorganizowanie się i omówienie, w jaki sposób mogą ulepszyć projekt. Nawet jeśli, lub kiedy, ustawa zostanie przyjęta, skonstruowanie i wprowadzenie przepisów dotyczących uprawy i sprzedaży produktów z konopi zajmie lata.

Luis Armendáriz, prawnik z Denver Hoban Law Group z Chihuahua w Meksyku, przedstawił co ta ustawa przyniesie Meksykanom.

Ustawa ta „zalegalizuje na szczeblu federalnym używanie konopi indyjskich do wszelkich zastosowań – medycznych, rekreacyjnych i przemysłowych. Stworzy branżę na rynku, który ma 130 milionów ludzi, więc jest to jedna z atrakcyjnych części tego procesu ”, mówi Armendáriz, który specjalizuje się w konopiach i marihuanie. „Ma zamiar stworzyć nową agencję, która będzie się nazywać Meksykańskim Cannabis Institute, planuje to [przez] sekretarza wewnętrznego. Ta nowa agencja będzie odpowiedzialna za nadzór, a co ważniejsze, udzielanie lub wydawanie licencji, których będzie pięć: uprawa, przetwarzanie lub przekształcanie, sprzedaż, import/ eksport oraz cele badawcze.”

Podzielił się również szczegółami dotyczącymi tego, ile marihuany jedna osoba będzie mogła legalnie posiadać. „Jeśli chodzi o posiadanie, wzrosła z 5 gramów do 28 gramów; jeśli posiadasz od 28 do 100 gramów, podlega karze grzywny, ale nie podlega karze więzienia. A ponad 200 gramów, obowiązują przepisy kodeksu karnego – powiedział.

Armendáriz podkreśla, że legalizacja konopi i marihuany jest jednym z czterech najważniejszych priorytetów na liście meksykańskich ustawodawców. (Numer 1 na liście to amnestia za przestępstwa narkotykowe bez użycia przemocy). „Oba [wywodzą się] z intencji prezydenta zmiany strategii [w] wojnie z narkotykami”, powiedział Moreno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.