Czynniki Wpływające Na Efekty Cannabis

feminizowane nasiona konopi

Zapytaj tuzin palaczy marihuany, jaka jest ich ulubiona odmiana, a otrzymasz tuzin różnych odpowiedzi. Niektórzy wolą, aby ich haj był łagodny, inni lubią mocny, taki który odczują odrazu w ciele – inni w głowie. Istnieje wiele czynników, które wpływają na osobiste preferencje, jeśli chodzi o spożywanie marihuany, ale jest też wiele innych czynników poza prostymi upodobaniami, które mogą wpływać na doświadczany przez ciebie haj.

Rozumiejąc okoliczności, które mogą mieć wpływ na twój haj, możesz je wzmocnić, i tym samym zapewnić sobie lepsze doświadczenia z różnymi odmianami i wybrać to, co jest dla ciebie najlepsze.

• Otoczenie

Twoje środowisko odgrywa kluczową rolę w efektach marihuany i nie powinno ono być lekceważone. Czasami, jeśli palisz tą samą odmianę marihuany w dwa różne dni, możesz mieć bardzo różne doświadczenia.

Następnym razem, gdy tak się stanie, zadaj sobie pytanie – jaki był twój nastrój i otoczenie przed paleniem? Czy byłeś zrelaksowany, szczęśliwy, zrelaksowany? Napięty, niespokojny, czy zestresowany? Masz swobodę kontaktu z ludźmi, którzy znajdują się w Twoim otoczeniu? W naturze, czy w tłumie?

Różne scenariusze mogą mieć ogromny wpływ na doświadczane przez ciebie efekty. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę swój poziom komfortu przed paleniem. Być może palenie przed wejściem do dusznej poczekalni pełnej ludzi nie będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem, a zamiast tego działać będzie na ciebie najlepiej moment tuż przed snem.

Wiedząc o swoim otoczeniu, możesz dowiedzieć się, jakie ustawienia działają najlepiej dla ciebie, i lepiej przygotować się do korzystania z najlepszych możliwych marihuany.

• Sposób konsumpcji marihuany

Palenie, wapowanie i jedzenie produktów spożywczych są najpopularniejszymi sposobami na dostarczanie marihuany, ale każda z tych metod posiada swoje własne zmienne. Każda z nich wpływa na tobie całkowicie inaczej. Twoje ciało przetwarza marihuanę z każdej metody inaczej, a ilość, którą spożywasz zwykle różni się w zależności od metody. Ponadto czas trwania efektów może być różny, a efekty słabsze lub mocniejsze.

Łatwiej jest również kontrolować dawkę za pomocą niektórych metod bardziej niż innych – na przykład w przypadku wapowania, w przeciwieństwie do jedzenia produktów spożywczych.

W związku z tym ważne jest, aby znać własne granice każdej metody. Tylko dlatego, że możesz wypalić całego jointa wieczorem i czuć się wspaniale, niekoniecznie oznacza to, że zjedzenie kawałka brownie zapewni ci takie same efekty.

• Dawka

Dozowanie marihuany może być wyzwaniem, szczególnie gdy decydujesz się na produkty spożywcze lub nową odmianę. Niezbędne jest rozpoczynanie od niskich dawek i robienie tego powoli.

Dawkowanie może w rzeczywistości być najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy rozważaniu, co wpływa na odczuwane przez nas efekty. Zbyt mała dawka spowoduje, że nic nie poczujesz; zbyt duża może spowodować, że twoje ciało przyklei się do kanapy na wiele godzin.

• Profil kannabinoidowy

Obecnie profil kannabinoidowy odmiany jest jednym z najlepszych i najbardziej dostępnych sposobów określenia, w jaki sposób dana odmiana wpłynie na siebie. Na przykład, niektórzy naprawdę lubią działanie najsłynniejszego kannabinoidu cannabis – THC, podczas gdy inni uważają, że jego działanie jest zbyt stymulujące lub może wywoływać złe reakcje, takie jak stany lękowe.

Należy również wziąć pod uwagę inne kannabinoidy, takie jak CBD. Profile kannabinoidowe mogą być naprawdę różnorodne i znacznie różnić się w zależności od danej odmiany. Mogą one także być potężnym narzędziem w ocenie, jakie efekty oferować będzie dana odmiana.

Ale najpierw musisz wiedzieć, jak każdy kannabinoid wywołuje u Ciebie uczucie, a to zwykle wymaga eksperymentów. Gdy już wiesz, które z nich są najlepsze dla Ciebie, znajomość składu danej odmiany sprawi, że będziesz w stanie osiągnąć pożądany haj.

Jednak temat profilu kannabinoidowego się na tym nie kończy. W grę mogą wchodzić inne czynniki, takie jak stosunek CBD: THC danej odmiany, ze względu na to, że ilość THC może poprawiać efekty CBD.

• Terpeny

Terpeny nadają naszym odmianom ich zapach i smak, który tak bardzo kochamy, ale czy mogą również odgrywać rolę w efektach danej odmiany? Temat wymaga dalszych badań i jest to fascynujące pytanie, ale niektóre niepotwierdzone dowody wydają się sugerować, że w rzeczywistości mogą one odgrywać rolę również tu.

Na przykład mówi się, że potencjalnym działaniem limonenu jest łagodzenie stresu, a linalool może zapewnić relaksujące polepszenie nastroju. Ma to pewien intuicyjny sens – na przykład linalool nadaje lawendzie charakterystyczny zapach i nikt nie kwestionuje relaksujących efektów olejku lawendowego.

• Tolerancja

Nie ma dwóch dokładnie takich samych osób. Wiele rzeczy wpływa na tolerancję; wiek, częstotliwość spożywania marihuany, chemia danego organizmu, czy czas palenia. Ważne jest, aby znać swoją osobistą tolerancję, abyś wiedział, ile lub jakie ilości marihuany spożywać, szczególnie gdy spożywasz ją w towarzystwie osób, które posiadają całkowicie inną tolerancję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.