thc-thc.com

Czy można wydrukować marihuanę? Drukarki 3D.

Podobnie jak kryptowaluta i GOOP, druk trójwymiarowy ma zwolenników tak bardzo pasjonujących się tym procesem, że graniczy to z fanatyzmem.

Ale w przeciwieństwie do kultu cyfrowej waluty (której wartość jest nierozerwalnie związana z prawdziwym pieniądzem i bankami centralnymi, które ma zastąpić), druk 3D i produkty, który za jego pomocą powstają to coś namacalnego.

W przeciwieństwie do niestabilnej waluty i leczenia chorób nowotworowych energią, technologia druku 3D szybko przeszła od mody z wątpliwą użytecznością do zjawiska, które ma realny potencjał w odniesieniu do nas wszystkich – ale w konkretnych i wybranych aplikacjach.

FDA zatwierdziło pierwszy drukowany materiał 3D w 2015 roku. Niedawno naukowcy z University of Glasgow’s School of Chemistry opublikowali artykuł, w którym wyjaśniają w jaki sposób można tworzyć narkotyki w dowolnym miejscu na świecie za pomocą „chemicznego kodu cyfrowego” i drukarki 3D.

Kluczem jest przypisanie kodu cyfrowego do każdego związku chemicznego. Dopóki drukarka 3D jest w stanie odebrać ten kod, powinna być także w stanie odtworzyć związek.

Ten krok w kierunku „digitalizacji chemii” może być wykorzystany do szybkiego tworzenia szczepionek na żądanie.

Jeśli drukarka może replikować leki farmaceutyczne, istnieją powody by sądzić, że drukarki 3D mogą również – być może – tworzyć inne substancje o działaniu farmakologicznym.

Jak donoszą raporty, obietnice zespołu z Glasgow dotyczące drukowania narkotyków w 3D w dowolnym miejscu na świecie mają mniej wspólnego z drukowaniem 3D niż z samymi narkotykami. Naukowcy w swoim artykule opisują, w jaki sposób byli w stanie stworzyć środek powodujące zwiotczenie mięśni w trzech prostych krokach na podstawie „łatwo dostępnych substancji chemicznych”.

Jednak aktywne składniki związków, takich jak narkotyki, są „cząsteczkami złożonymi”. Przykłady złożonych cząsteczek obejmują aminokwasy, które są blokami budulcowymi białek, które z kolei są wymagane w przypadku komórek zwierzęcych.

Jeśli większą część substancji można by wytworzyć z zaledwie kilku surowców z dodatkiem kodu, wówczas drukowanie szczepionek na żądanie mogłoby być realną praktyką.

O wiele bardziej skomplikowane jest tworzenie złożonej cząsteczki, takiej jak komórka roślinna, a jeszcze mniej jest pewności co do tego, że za pomocą drukarki 3D można stworzyć komórkę roślinną zawierającą setki kannabinoidów i olejków aromatycznych takich jak terpeny.

Jakie byłyby elementy budulcowe – i w jaki sposób mogłoby to być bardziej wydajne niż hodowanie cannabis z nasion?

Dopóki te pytania nie zostaną wyjaśnione, drukowanie marihuany 3D nadal pozostaje tylko science fiction.

Zobacz jeszcze

sklep thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Czy można wydrukować marihuanę? Drukarki 3D.”

nasiona marihuany, konopi, thc-thc

Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci o marihuanie, konopiach indyjskich, cannabis, ganji, trawce.