4 częste zastosowania cannabis

feminizowane nasiona konopi

Marihuana jest prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjnym narkotykiem wszech czasów. Niektórzy stosują do celów medycznych, a inni uważają za najgorszy narkotyk.

Mimo jednak tego, że rekreacyjne wykorzystanie marihuany jest często nielegalne, ludzie stopniowo zaczynają rozumieć jej medyczne korzyści.

• Nudności i wymioty

Nudności i wymioty zwykle nie wymagają intensywnego leczenia. Jednak silne nudności oraz następujące po nich ciągłe wymioty wywoływane przez chemioterapię to już inna sprawa – one mogą poważnie wpłynąć na zdrowie danej osoby.
W takich ekstremalnych przypadkach, wielu lekarzy zaleca stosowanie marihuany.

Stwierdzono również, że lek działa o wiele lepiej podczas doustnego przyjmowania niż inne leki zatwierdzone oficjalnie przez FDA.

• Skurcze mięśni

Istnieje kilka chorób, które mogą być niezwykle bolesne dla pacjentów. Jedną z nich jest stwardnienie rozsiane. Jak się okazuje. Medyczna marihuana jest w stanie zmniejszać napięcie mięśniowe.

American Cancer Society przeprowadziło w 2004 roku badanie, odkrywając, że pacjenci z MS, którzy stosowali marihuanę stwierdzili jednogłośnie, że ich mięśnie były bardziej rozluźnione i zrelaksowane.

• Ból

Marihuana od dawna znana jest jako środek przeciwbólowy. Ludzie od zawsze zastanawiali się nad stosowaniem marihuany w chronicznym bólu, który powodują stany takie jak stwardnienie rozsiane, HIV, rak itp.

• Bezsenność

Wraz z powyższymi zastosowaniami, medyczna marihuana może również być stosowana w celu pozbycia się powszechnych zaburzeń snu, takich jak bezsenność. Osoby cierpiące na bezsenność często przechodzą przez stany lękowe oraz depresję, a medyczna marihuana często jest w stanie przynieść im wyczekiwaną ulgę.

Według National Cancer Institute, osoby badane, które cierpiały na bezsenność i stany lękowe wykazały znaczną poprawę nastroju i ogólnego zdrowia oraz rzadziej odczuwały stany związane z lękiem. Niektórzy pacjenci stwierdzili również znacznie lepszą jakość snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.