Marihuana Zwiększa Pożądanie Seksualne

feminizowane nasiona konopi

Marihuana zwiększa pożądanie seksualne zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet.

Ostatnie badania sugerują, że używanie marihuany może poprawić orgazm u kobiet. Nowe badanie, które jeszcze nie zostało opublikowane mówi, że konopie indyjskie mogą również polepszyć aktywność w sypialni u mężczyzn.

Według streszczenia udostępnionego w internecie, badanie wykazało, że „uczestnicy spostrzegli, że używanie konopi indyjskich zwiększa ich funkcjonowanie seksualne i satysfakcję”. Wiek i płeć nie odgrywały roli w tym, jak konsumpcja marihuany wpływa na seks, a uczestnicy badania donoszą o „zwiększonym pożądaniu, intensywności orgazmu i przyjemności z masturbacji”.

Odkrycia są wynikiem ogólnokrajowej ankiety przeprowadzonej przez Amandę Moser, niedawną absolwentkę East Carolina University w ramach jej pracy magisterskiej z zakresu rozwoju człowieka i nauk o rodzinie. Jej celem było wykorzystanie ograniczonych badań, które badają wpływ używania konopi indyjskich na życie seksualne ludzi – powiedziała w wywiadzie telefonicznym.

Moser stworzyła anonimową ankietę internetową skierowaną do osób powyżej 18 roku życia, które twierdziły, że używały marihuany. Dla swoich celów zaadaptowała pytania zaczerpnięte z innych ram używanych do oceny ludzkich reakcji seksualnych. Na przykład, w ankiecie poproszono uczestników o ocenę, w jaki sposób marihuana wpłynęła na ich zdolność do osiągnięcia i utrzymania erekcji (w przypadku mężczyzn) i nawilżenia (w przypadku kobiet). W ankiecie zapytano również respondentów, czy uważają, że marihuana zapewnia bardziej satysfakcjonujące i przyjemniejsze życie seksualne oraz jak konsumpcja wpływa na smak, dotyk, słuch, zapach i dźwięk.

W badaniu wzięło udział 811 osób o różnym pochodzeniu i preferencjach co do marihuany. Moser powiedziała, że ​​stwierdziła, że ​​marihuana jest korzystna seksualnie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, niezależnie od wieku, a także przez całe życie. „Osoby, które ukończyły 18 lat, odniosły niesamowite korzyści, podobnie jak osoby w wieku do 85 lat i wszyscy pomiędzy” – wyjaśniła. „Wszyscy stwierdzili, że marihuana jest korzystna zarówno dla ich funkcji seksualnych, jak i satysfakcji seksualnej”.

Pełne badanie, które nie było recenzowane, jest obecnie objęte embargiem, ponieważ Moser pracuje nad jego opublikowaniem jeszcze w tym roku.

Ogólnie rzecz biorąc, mówi Moser, uczestnicy zgłaszali, że spożywanie konopi indyjskich prowadzi do większej przyjemności nie tylko podczas seksu, ale także podczas masturbacji. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety stwierdzili, że mają zwiększone pragnienie seksu i stwierdzili, że ich orgazmy były bardziej intensywne. Dodała, że ​​kobiety zgłaszały, że były w stanie osiągnąć wiele orgazmów.

Smak i dotyk zostały również „znacznie wzmocnione” podczas seksu po zażyciu marihuany, co prowadziło do większej satysfakcji. „Jeśli się nad tym zastanowić, podczas seksu często używasz smaku i dotyku” – dodała.

Chociaż jednym z głównych ograniczeń badań jest to, że opierają się one na samodzielnych raportach, Moser wskazała, że ​​jej odkrycia są sprzeczne z wcześniejszymi pracami, które sugerowały, że używanie konopi indyjskich nie byłoby korzystne dla mężczyzn podczas seksu. „Wcześniejsza literatura mówiła, że ​​marihuana jest środkiem rozluźniającym mięśnie i będzie bardziej hamująca dla mężczyzn – że mężczyźni mieliby trudniej osiągnąć i utrzymać erekcję” – wyjaśniła. „To ma sens, ale moje badania faktycznie temu zaprzeczają. Odkryłam, że [marihuana] nie wpływa na zdolność mężczyzn do osiągnięcia i utrzymania erekcji, mężczyźni nie zgłaszali żadnych problemów”.

Moser spekulowała, że powodem, dla którego mężczyźni mogą nie mieć problemów z uzyskaniem erekcji po spożyciu – jak sugerowali poprzedni badacze – jest fakt, że marihuana może działać jako środek rozszerzający naczynia krwionośne. Innymi słowy, kannabinoidy mogą pomóc w rozszerzaniu naczyń krwionośnych, i poprawić przepływ krwi.

Ostatecznie jednak Moser powiedziała, że ​​jej odkrycia ujawniają potencjał marihuany nie tylko w leczeniu dysfunkcji seksualnych kobiet, ale także w rozwiązaniu problemu „luki w nierównościach orgazmu”, która opisuje fakt, że mężczyźni w związkach heteroseksualnych znacznie częściej doświadczają orgazmów niż ich partnerzy.

„Dla mnie to jest problem” – powiedział Moser. „Więcej kobiet powinno doświadczać orgazmów. Marihuana może w tym pomóc”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.